Анна Музичук втрачає титул – не втрачає принципів.

 

Чинна чемпіонка світу зі швидких шахів і шахового бліцу Анна Музичук попрощалася зі своїми титулами, відмовившись поїхати на чемпіонат до Ер-Ріяду в Саудівську Аравію через небажання зазнавати приниження вимогами країни-господаря до жінок.

 

Анна написала на своїй сторінці у Facebook емоційний коментар, у котрому задекларувала бажання продовжувати стояти на власних принципах. 

 

"Я втрачу обидва титули чемпіонки світу – один за іншим. Просто тому, що вирішила не їхати до Саудівської Аравії. "Ні!" – грати за чиїмись правилами, "ні!" – носити абайю, "ні!" – ходити зі супроводом на вулицю, і взагалі – не відчувати себе другорядним створінням", – зазначила Музичук.

 

"Якраз рік тому я виграла обидва ці титули і почувалася найщасливішою людиною в шаховому світі, натомість тепер я почуваюся дуже зле. Я готова боротися за свої принципи і пропустити змагання, яке могло би принести більше грошей, ніж кільканадцять турнірів, разом узятих", – додала шахістка.

 

Анна зізналася, що "все це дратує", але найбільше їй допікає те, "що нікому до того немає діла".

 

"Це направду гірке почуття, хоча навіть попри це воно не здатне змінювати мою думку", – зазначила Музичук, принагідно подякувавши своїй сестрі Марії за те, що вона поділяє цю думку.

 

"І наостанок, для тих, кого це все ще хвилює – ми повернемося!" – підсумувала Анна.

 

Чемпіонат світу–2017 зі швидких шахів (рапід) пройде 26–28 грудня, а 29-го і 30 грудня буде турнір із бліцу.  

 

25.12.2017