Зі стриманим оптимізмом

 

Хтось тішиться, коли в сусіда корова пішла у свій парнокопитний рай — але краще піднімати собі настрій спокійнішими історіями.

 

Стокгольм тижня

 

 

Ідіомою «бери або плати» росіяни багато років тішилися як дурень цвяшком. Трохи цивілізованіший від Москви світ пояснив, що тішитися не пасує — і Стокгольмський арбітражний суд, розглянувши борню нашого «Нафтогазу» та їхнього «Газпрому» за 56 мільярдів доларів, рекомендував росіянам вгамувати свої апетити: «Газпрому» повідомили, що всі спірні питання вирішені не на його користь. Вишуканим знущанням у Стокгольмі можна вважати те, що «Нафтогаз» законно не буде платити росіянам за паливо, яке вони закачали на окуповані території Донецької і Луганської областей. Юридична логіка має працювати і проти хлопців та дівчат, які в березні наступного року виберуть на четвертий термін підполковника.

 

Загальна користь від Стокгольмського вердикту, як порахували в «Нафтогазі», становить 75 мільярдів доларів. Дрібничка, але приємно.

 

 

Олігархи тижня

 

 

Не дуже пристойний дитячий віршик «Добре бути кицею, добре і собакою, де захочу пісяю, де захочу какаю» використовували Ігор Коломойський і Костянтин Григоришин у різноманітних сферах. Дорослі люди пояснили цим громадянам, що робити непотребне вони можуть тільки в рамках своїх квартир. Високий суд Англії видав наказ про всесвітній арешт активів Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова, а також шести компаній, які, ймовірно, їм належать.

 

Та сама інстанція — правда, з зовсім інших причин — «заморозила» рахунки хлопця, що народився в Запоріжжі, але має російський паспорт, Костянтина Григоришина. Колишній власник «Приватбанку» каже, що не сильно тим переймається, бо то тільки тимчасове явище, а він якось ще дуже загадково кави в Брюсселі випив із генеральним прокурором Юрієм Луценком. Григоришин мовчить так само, як і Юрій Віталійович.

 

Ще одна загадкова особистість вітчизняного олігархату, Дмитро Фірташ, може тішитися відмовою австрійської Феміди віддавати його Феміді іспанській. На Піренеях Фірташем цікавляться з приводу відмивання грошей, на батьківщині Моцарта чоловік, який починав свою кар’єру пожежником, просто живе і думає про вічне. Про те, як не потрапити не лише під іспанську інквізицію, а й до чіпких пазурів американців, що також мають до нього претензії. Цілком недитяча рима «нашого цвіту по всьому світу» тут також актуальна.

 

 

Шпигун тижня

 

 

Навряд чи росіяни колись зроблять кіно про Станіслава Єжова, як про Ріхарда Зорге. По-перше, шпигунові в Україні просто обмежили можливість пересування, а шпигунові в Японії не дали користуватися вербальним апаратом через повішення.

 

Єжов був перекладачем у прем’єр-міністра Гройсмана і, як виявилося, багато дружив з країною-агресором. Гройсман і СБУ про то якийсь час знали, але чекали, коли він вже дуже сильно «надружить». Громадянин, якого його безпосередні начальники назвали б «толмач», нічого сильно секретного замовникам не виказав, але сам факт перебування шпигуна в компанії перших осіб країни трохи напружує.

 

Гройсман стверджує, що знав про «крота» під боком давно, але чекав найвдалішого моменту, аби його вивести на чисту воду. Коли в СБУ з’явиться вакансія, то Володимир Борисович матиме шанс працювати там.

 

 

Росіяни тижня

 

 

Офіційна версія звучить так: «МЗС РФ заявили, що Росія припиняє роботу своїх представників у СЦКК через нібито "напружену морально-психологічну обстановку" і "зневажливе ставлення українських військовослужбовців" до російських військових. Також у МЗС РФ відзначили, що ще однією причиною відкликання офіцерів є введення Україною з 1 січня 2018 року нового порядку в'їзду і перебування громадян Росії. Зокрема, росіяни не хочуть здавати відбитки пальців».

 

Відбитки пальців росіян — звичайно, дуже потрібний елемент, але коли з агресором торгуються аж на таких дрібницях, то треба думати про трохи інші речі. Стокгольмський суд уже був згаданий — тепер можна подумати про Гаагу, яка чекає своїх героїв. Нюрнберґ перетворився у музей, але також може згадати свою історичну цінність.

 

У Спеціальній моніторингової місії ОБСЄ повідомили, що місця відкликаних із СЦКК російських офіцерів зайняли бойовики. Це інформація про стриманий оптимізм.

 

25.12.2017