Знищено пам’ятку архітектури 19-го століття.

 

У Львові власник зруйнував віллу 19-го століття «Люсія», що на вул. Свєнціцького, 16, повідомила історик архітектури Тетяна Казанцева на своїй сторінці у мережі Facebook.

 

«Телефонував Ігор Жук – історик архітектури Львова. Ледь не плаче – на власні очі побачив порубану віллу на Свєнціцького, 16, – пам'ятку архітектури місцевого значення! Що робиться зі Львовом!» – написала Тетяна Казанцева.

 

Власник зруйнував віллу попри те, що раніше між ним та міською радою Львова були досягнуті домовленості про відновлення будинку.


Все, що залишилось від вілли "Люсія" на вул. Свєнціцького, 16, у Львові. Фото: Facebook/Тетяна Казанцева.

 

Міськрада подала звернення до Міністерства культури про долучення цієї вілли до переліку пам’яток.

 

Вілла «Люсія» збудована наприкінці 19 століття для родини радника цісарсько-королівського пана Олпінського. До 39-го року її використовували як однородинний будинок. В радянський час цю віллу націоналізували і розділили на 5 помешкань. Її перепланували, тож мешканцям жилося некомфортно, тому вони продали свої квартири у віллі в одні руки. А новий власник, який створив там ОСББ, запланував звести на місці пам’ятки багатоповерхівку: він двічі звертався до управління охорони історичного середовища ЛМР щодо погодження історико-містобудівного обґрунтування "Будівництва багатоквартирного житлового будинку на цій ділянці зі знесенням існуючого"».

20.12.2017