Під час відкриття ялинки феєрверк травмував 17-річну дівчину.

 

Учора, 19 грудня, під час відкриття ялинки в Івано-Франківську частина феєрверку влучила в голову 17-річної студентки ПНУ, мешканки Верховинського району, повідомили в департаменті захисту цивільного населення Івано-Франківської облдержадміністрації.

 

«Близько 19.10 год. в Івано-Франківську на площі Вічевий майдан під час проведення заходів з відкриття новорічної ялинки частина святкового феєрверку влучила в голову громадянці 2000 р. н., жительці с. Голови Верховинського району. Потерпілу з травмами голови госпіталізовано до Івано-Франківської ОДКЛ», – ідеться в повідомленні.

 

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків пообіцяв, що місто відшкодує витрати на лікування дівчини, про це він написа на своїй сторінці у мережі Facebook у відповідь на звернення студентів ПНУ щодо інциденту.

 

Своєю чергою, студенти запитали у Руслана Марцінківа, чому місто дозволяє собі на четвертому році війни влаштовувати феєрверки, що не рекомендовані в більшості населених пунктів як психологічний подразник для учасників АТО. Також студентську спільноту цікавить, чому були порушені правила техніки безпеки та на місці проведення події не чергувала карета швидкої. За їхніми словами, постраждала втратила багато крові, допоки приїхали медики.

 

«Зараз життю та здоров’ю постраждалої дівчини нічого не загрожує, серйозних травм немає. Пацієнтку перевели до палати стаціонару обласної лікарні, її стан стабільний. За прогнозами медиків, за кілька днів дівчину можна буде готувати до виписки. Місто оплатить лікування потерпілої, надасть матеріальну допомогу», – ідеться в дописі Руслана Марцінківа.

 

«Зараз у виконавчому комітеті проводимо внутрішнє розслідування. Перше покарання: догану отримають директор департаменту культури та начальник управління надзвичайних ситуацій МВК через недотримання правил техніки безпеки під час проведення масових заходів.

 

Крім того, обурює, чому мої підлеглі не виконують мого ж розпорядження про заборону піротехніки. А от організацією, яка забезпечувала феєрверк, займаються правоохоронні органи. Перше, що ми зробимо, – приймемо рішення виконкому про заборону піротехніки.

 

Я від імені міської влади прошу вибачення у всіх, хто постраждав внаслідок нещасного випадку. Зараз потрібно вжити всіх заходів, щоб такого більше ніколи не повторилось. Прошу громадськість та окремі політичні сили не маніпулювати ситуацією, адже від нещасних випадків не застрахований ніхто», – повідомив також міський голова.

 

«Попри все, наше головне завдання – подарувати дітям казкове Різдво. Впевнений, що головна ялинка Франківська подарує чимало позитивних емоцій мешканцям та гостям нашого міста, адже недарма вона запалала від Вифлеємського вогню миру», – додав він.

20.12.2017