Проспект Калініна остаточно перейменували на честь Сергія Нігояна.

 

Учасники громадських слухань у Дніпрі підтримали перейменування проспекту Калініна на проспект Героя Небесної сотні Сергія Нігояна.

 

Таке рішення ухвалили на слуханнях щодо перейменування проспекту, які відбулися ввечері 14 грудня у будівлі Новокайдацької райради, повідомляє "Радіо Свобода".

 

Учасники слухань не підтримали пропозицію мешканки проспекту Елеонори Кузнецової щодо перейменування на проспект Чечелівський, яка посилалась на те, що це історична назва. Як пояснили громадські активісти, присутні на слуханнях, у Дніпрі ніколи не було проспекту під назвою "Чечелівський", а лише вулиця.

 

За проспект Нігояна проголосувало понад 150 учасників зібрання, лише 19 були проти.

 

У червні 2017 року в Дніпрі апеляційний адміністративний суд скасував рішення міської ради про перейменування проспекту Калініна на проспект Сергія Нігояна, одного із героїв Небесної сотні. Зі слів позивача – якраз Елеонори Кузнєцової – обурення жителів викликала не нова назва проспекту, а недотримання процедури під час перейменування: воно, зокрема, відбулося без попередніх громадських слухань.

 

У Дніпровській міськраді визнали, що під час перейменування проспекту процедури не дотримали. Як зазначив керівник юридичного управління міськради Артем Павлов, механізм перейменування належало пройти заново, зокрема провести громадські слухання.

 

Напередодні міський голова Дніпра Борис Філатов закликав заспокоїтися у зв'язку з коломийками довкола перейменування проспекту, а противників декомунізації назвав "ватанами" (від слова "ватник").

 

"В місті не буде проспекту Калініна. А буде проспект Сергія Нігояна", – написав Філатов на своїй сторінці у Facebook.

 

"Хотіли міцної руки – ви її отримали. Всі вільні. Буде вам демократія", – відрубав бурмистер.

 

15.12.2017