Ізраїльська авіація атакувала Сектор Ґаза.

Це було відповіддю на ракетну атаку терористичної організації ХАМАС.

 

 

Ізраїльські військовики заявили, що в суботу, 9 грудня, завдали авіаційного удару по об'єктах воєнізованого угруповання ХАМАС в Секторі Ґаза, – повідомило видання Die Welt. За твердженням Міністерства оборони Ізраїлю, під обстріл потрапили саме ті об'єкти на палестинській території, звідки напередодні було випущено три ракети.

 

Як повідомили в лікарні Ґази, внаслідок нападу ізраїльської авіації загинуло двоє осіб, ще понад два десятки отримали поранення.

 

Новий спалах насильства між палестинцями та ізраїльтянами був спровокований рішенням американського президента Дональда Трампа визнати Єрусалим столицею Ізраїлю і перенести туди амбасаду США, яка досі розташовувалася в Тель-Авіві. Це рішення глави Білого дому стало відступом від політики Сполучених Штатів, які десятиліттями прагнули зберігати нейтралітет в цьому надзвичайно делікатному для палестинців та ізраїльтян питанні.

 

Першим дипломатичним наслідком цього кроку Трампа стала відмова президента Палестинської автономії Махмуда Аббаса від запланованої на кінець грудня зустрічі з віце-президентом США Майком Пенсом. Аббас заявив також, що США не зможуть більше виступати посередником в палестино-ізраїльському мирному процесі. «Ми відкидаємо рішення американців щодо Єрусалима. Зайнявши таку позицію, США не можуть більше виступати посередником в процесі мирного врегулювання», – заявив керівник Палестинської автономії.

 

На засіданні Ради Безпеки ООН, яке відбулося 8 грудня, рішення Трампа засудили європейські союзники Вашінґтона, зокрема Франція і Велика Британія.

09.12.2017