Порошенко про боротьбу з корупцією: Вимагаю створити суд.

 

Президент України Петро Порошенко закликав Верховну Раду активізуватися зі схваленням законопроекту про Антикорупційний суд.

 

Про це йдеться у нотатці голови держави у Facebook.

 

"Завтра вже місяць, як я звернувся до Верховної Ради України з пропозицією щодо прискорення процесу створення Вищого антикорупційного суду. Це було продиктовано бажанням створити максимально сприятливі умови для ухвалення відповідного закону. Його проект ще на стадії написання мав би бути узгоджений між різними політичними силами. Моя пропозиція все ще в силі. Однак якщо до початку наступного тижня я не побачу прогресу, протягом семи-десяти днів самостійно підготую та внесу відповідний законопроект", – зазначив Порошенко.

 

Голова держави закликав народних депутатів зняти з порядку денного старий законопроект "Про антикорупційні суди", як це рекомендувала Венеціанська комісія, аби "розчистити простір для нового проекту".

 

Видання "Українська правда" повідомило, що в четвер уранці Петро Порошенко відвідав засідання фракції БПП і переконував своїх народних депутатів пришвидшити роботу зі створення Антикорупційного суду.

 

"З приводу антикорупційних питань Президент сказав, що він абсолютно засмучений тим, що досі не створена робоча група для підготовки законопроекту щодо Антикорупційного суду. Якщо ця група не буде створена найближчими двома тижнями в Раді, він її створить особисто", – прокоментував заступник голови фракції БПП Олексій Гончаренко.

 

Нагадаємо, фракція Блоку Петра Порошенка спільно з "Народним фронтом" учора зареєструвала проект закону, котрий спрощував процедуру звільнення директора Національного антикорупційного бюро України. На ранок парламентська більшість погодилася зняти проект із порядку денного. Народний депутат Мустафа Найєм ствердив, що коаліція вирішила цофнутися після низки телефонних дзвінків із країн Заходу.

 

07.12.2017