Телеканал Russia Today позбавили акредитації в Конґресі США.

Відтак журналісти російського пропагандистського каналу не зможуть повноцінно працювати в будівлях Капітолію.

 

 

Управління прес-центрів Конґресу США, яке називається «Комітетом радіо-телевізійної галереї», попросило журналістів і співробітників російського телеканалу RT повернути в Конґрес і Сенат картки акредитації.

 

У листі, надісланому керівництву фірми T&R Productions, яка координує роботу RT в США, зазначено, що рішення, яке набуває чинності негайно, є «реакцією на реєстрацію T&R Productions як "іноземного аґента" в США». Цей статус у Сполучених Штатах присвоюється приватним особам чи компаніям, які поширюють в США інформацію «за дорученням закордонних урядів і політичних партій». Згідно з текстом листа, рішення про відкликання акредитації RT було ухвалене ще 21 листопада після проведення таємного голосування Комітету – повідомив телеканал CNN

 

«Комітет радіо-телевізійної галереї» – група з п'яти найшанованіших репортерів і журналістів, які працюють у Конґресі. Ґреміум існує з 1877 року, з цього ж року діє правило схвалення ним заявок від кожного окремого медіа.

 

Відтепер співробітники RT не матимуть права здійснювати зйомки в будівлях Капітолію. Вони також не можуть знімати зі штатива на території офісних будівель. Зйомка для неакредитованих в Конґресі ЗМІ дозволена тільки з тротуару протилежного боку вулиці. За виконанням цього правила стежать численні співробітники поліції Капітолію і таємної служби.

30.11.2017