Ультраси провчили "Шахтар" за відмову підтримувати патріотичні акції.

 

Футбольні вболівальники, зокрема активісти націоналістичної організації "Національний корпус" (полк "Азов" – найбільш "футбольний" підрозділ у складі українських мілітарних сил), висунули футболістам команди "Шахтар" (Донецьк) ультиматум у зв'язку з відмовою футболістів підтримувати акції на пошану вояків у війні на Донбасі.

 

Ультраси перехопили автобус із футболістами в Харкові перед тренуванням і влаштували грачам "виховну бесіду", повідомляє "Оглядач". 25 листопада у матчі чемпіонату України проти "Олімпіка" в Києві донецький "Шахтар" відмовився підтримати акцію "Мій тато – герой!", яку ініціювало всеукраїнське об'єднання учасників АТО "Українці – разом!" та Федерація футболу учасників АТО.

 

 

Зустрівши футболістів у Харкові, один із учасників спільноти ультрас заявив: "У нас багато запитань до вашої команди і вашого керівництва. Ви багато разів некрасиво висловлювали свою позицію з питань подій, який відбуваються в Україні. Ви перебуваєте в Україні, але якщо ви тримаєте курс на свою донецьку публіку, то будете грати в Донецьку".

 

Андрій Пятов попросив уточнити, про які події йдеться.

 

"Ви багато разів відмовлялися одягати футболку на підтримку воїнів АТО. Якщо у вас є хоч найменше бажання висловити позицію проти чогось українського, армії або країни, то ви або поїдете звідси, або з вами буде вирішено це питання тут", – пригрозив футбольний фан.

 

Відтак натовп зажадав від гравців висловити свою позицію щодо становища в Україні.

 

"Не треба займатися піаром. У нас всі піарники, а ви знаєте, скільки ми допомагаємо? – виправдовувався П'ятов. – Ви ж не знаєте, ми не піаримо. Запитай у військових, у прикордонників, скільки ми їм допомагаємо. Я не кричу про те, що зробив, на всю Україну. Я зробив і мовчу".

 

Ультрас знову заявили, що "Шахтар" показує неповагу до всього українського, за два роки гравці не взяли участі в акції з футболками "Мiй тато – герой". Згодом обидві сторони зірвалися на крик, поки Тарас Степаненко не спробував заспокоїти конфлікт.

 

Наприкінці вболівальники висловили грачам ультиматум: "Зараз ви повинні нас почути. Якщо ви завтра не одягнете ці футболки або будете продовжувати подібну поведінку, то ми змушені будемо взяти на себе відповідальність за вирішення цієї ситуації", – заявив активіст.

 

У середу "Шахтар" гратиме в Харкові матч проти рівненського "Вереса" у рамках Кубка України. 

 

29.11.2017