Роман Труба зареєстрував ДБР на адресу уряду.

 

Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба затвердив подання конкурсної комісії про призначення двох своїх заступників.

 

Про це повідомив член конкурсної комісії Денис Монастирський у коментарі аґенції "Укрінформ".

 

"Директор Державного бюро розслідувань Роман Труба затвердив своїх заступників – Ольгу Варченко і Олександра Буряка, подання на яких йому передала комісія", – повідомив Монастирський.

 

З його слів, наразі новопризначений директор ДБР займається розробкою організаційної структури відомства, котру згодом має затвердити Кабінет Міністрів.

 

Монастирський поінформував, що Труба вже встиг зареєструвати ДБР у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб. Місцем реєстрації вказано секретаріат Кабміну – вул. Грушевського,12/2.

 

Нагадаємо, 22 листопада Президент України Петро Порошенко підписав указ про призначення Романа Труби директором Державного бюро розслідувань.

 

Порошенко побажав Трубі: "Я абсолютно переконаний, що ви маєте забезпечити повну незалежність Державного бюро розслідувань". Президент висловив сподівання, що реформа справдиться і робота ДБР матиме довіру, "щоб жодних політичних, економічних або інших причин порушувати або закривати справу в нас не було".

 

Роман Труба ж ствердив, що для нього "велика честь і висока довіра" очолити новостворений орган, адже це водночас є великим викликом – відновити довіру українців до правоохоронної системи. "Головне, щоб в Україні повірили в реалізацію принципу справедливості та невідворотності покарання. І це все можна буде досягнути лише професійною наполегливою роботою, новими методами, а також політичною незаангажованістю", – сказав Труба.

 

16 листопада конкурсна комісія оголосила переможцем конкурсу на посаду голови Державного бюро розслідувань Романа Трубу, підтримавши його кандидатуру одностайно, дев'ятьма голосами.

 

Першим заступником директора ДБР обрали Ольгу Варченко – начальницю управління процесуального керівництва державного обвинувачення та представництва в суді Департаменту з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки Генпрокуратури. Оглядачі висновують, що така одностайність журі свідчить про те, що переможці були визначені заздалегідь під час переговорів між керівниками держави та правлячих політчних партій. "Звичайним" заступником Труби стане Олександр Буряк, донедавна – заступник прокурора Києва.

 

Роман Труба з 1997 року працював у Львівській прокуратурі. Кілька років був прокурором Пустомитівського району. Очолював управління з розслідування особливо важливих справ ГПУ у перші роки після Майдану. Згодом Труба звільнився з органів прокуратури і зайнявся юридичною практикою. Донедавна працював у юридичній компанії "Сектор права", де очолював департамент.

 

Під час керівництва у прокуратурі Пустомитівщини Труба фіґурував на боці державного обвинувачення у справі проти активіста Майдану зі Львова, водночас він уник люстрації.

 

Державне бюро розслідувань – це правоохоронний орган, який розслідуватиме злочини, скоєні правоохоронцями, суддями та високопосадовцями, за винятком справ, підслідних Національному антикорупційному бюро. ДБР остаточно перебере на себе функцію досудового слідства від прокуратури.

 

28.11.2017