Роланд Франко консультуватиме творців стрічки «Захар Беркут».

 

Команда студії Kinorob, що працює над створенням історичного фільму «Захар Беркут», зустрілася з онуком видатного письменника, головою «Міжнародного фонду Івана Франка» паном Роландом Франком і підписала меморандум про співпрацю в рамках виробництва стрічки за мотивами однойменної повісті українського класика, передає "Курс".

 

«Створення картини "Захар Беркут" за мотивами повісті великого Каменяра – це той самий пам’ятник Генію, який поверне його до життя», – зазначає директор фонду Ігор Курус.

 

Творча команда проекту, представники фонду, знавці творчості Івана Франка, культурологи, історики й етнографи об’єднають зусилля у роботі над майбутньою екранізацією.

 

«Донести до молоді та зробити зрозумілими для сучасного глядача ідеї громадянського суспільства, єднання, самовідданості й чесності, які закладав класик у своєму творі, показати, що й досі вони не втрачають своєї актуальності, – одна з основних цілей нашого фільму. Ми дуже вдячні панові Роланду Франку й пану Ігорю Курусу за допомогу в роботі над проектом. А першим кроком нашої співпраці стала дослідницька експедиція в Карпати, що відбулася наприкінці листопада, про яку ми розповімо трохи згодом», – зазначив продюсер стрічки Єгор Олесов.

 

Відомо, що зйомки відбуватимуться в горах Івано-Франківщини та Львівщини.

 

Стрічка «Захар Беркут» стала переможцем 9-го конкурсного відбору кінопроектів Держагентства України з питань кіно. Бюджет фільму становить 75 млн грн, з яких 30 млн грн – підтримка Держкіно України. Режисер стрічки – Ахтем Сеітаблаєв. Зйомки розпочнуться навесні 2018 року.

 

Події стрічки розгортаються 1241 року, коли монгольська орда на чолі з ханом Бурундою рухається на захід, винищуючи все на своєму шляху. Дійшовши до високих Карпатських гір, військо зупиняється біля підніжжя. Однак вночі місцеві мисливці брати Беркути потайки пробираються в табір і звільняють полонених. Несамовитий від люті хан вирішує йти навпростець, щоб помститися і знищити карпатські поселення. Для цього він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Однак невеличка громада гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоби назавжди зупинити чисельного ворога.

 

27.11.2017