Польська влада спростувала слова Андрія Дещиці про домовленість щодо місць пам'яті.

Мовиться про відновлення монументів УПА та могил українських повстанців у Польщі, які стали об'єктами актів вандалізму.

 

 

Керівник канцелярії польського президента Кшиштоф Щерський (Krzysztof Szczerski) заперечив, що Польща давала згоду на відновлення монументів УПА на своїй території. Про це повідомив інформаційний портал Wpolityce.

 

«Немає жодних домовленостей, окрім тих, що містяться в комюніке, опублікованому після спільної зустрічі у Кракові. Там немає нічого про відбудову пам’ятників. Нічого іншого, окрім цього документа, не було домовлено. Всі домовленості містяться в цьому документі», – запевнив Щерський.

 

Напередодні посол України у Польщі Андрій Дещиця повідомив, що в п’ятницю, 17 листопада, на засіданні співголів консультаційного комітету президентів України і Польщі Костянтина Єлісєєва та Кшиштофа Щерського у Кракові було досягнуто згоди про відновлення понищених українських пам'яток на території Польщі.

 

«У ЗМІ з'явилася інформація про те, що одним із досягнень цієї зустрічі було рішення про відновлення пошукових та ексгумаційних робіт в Україні. Але насправді це було лише одне з питань, яке погоджене обома сторонами в цій спільній заяві. Крім того, було досягнуто порозуміння у питаннях відновлення українських місць пам'яті на території Польщі, які стали об'єктами актів вандалізму ще з 2014 року», – повідомив посол Дещиця. За його словами, попередньо йдеться про сім об'єктів.

23.11.2017