"Чорний список Ващиковського": Шеремету не пустили до Польщі.

 

Польські прикордонники не пропустили на територію країни секретаря Державної міжвідомчої комісії у справах увічнення пам’яті учасників антитерористичної операції, пам’яті учасників жертв війни та політичних репресій Святослава Шеремету.

 

Про це повідомляє "Радіо Свобода"

 

 

"Спершу мене на польському кордоні у пункті перетину «Медика» польський прикордонник попросив відійти і почекати старшого зміни. Автобус з групою, з якою я їхав, пропустили у Польщу. Мій паспорт забрали, зараз я очікую у залі. Ніхто не повідомив мені, чому мене не пропустили", – заявив Шеремета.

 

Він повідомив, що їхав у Ланцут у складі української групи, зокрема з товариством "Надсяння", на український військовий цвинтар для вшанування пам’яті близько 400-т українських вояків Української галицької армії та Армії Української Народної Республіки.

 

Шеремета зазначив, що причин недопуску йому не повідомили. "Я не розумію причини, чому мене не пропускають у Польщу, й очікую на пояснення польської сторони. Не бачу причин, чому мене не впустили", – заявив секретар міжвідомчої комісії.

 

З його слів, прикордонник оголосив, що термін заборони на в’їзд до Польщі – 1 рік. Німецьку візу, за якою Шеремета намагався перетнути кордон, буде анульовано.

 

Речниця Міністерства закордонних справ України Мар'яна Беца повідомила на своїй сторінці у twitter: на Михайлівській площі терміново викликають для розмови посла Польщі Яна Пєкла для надання пояснень щодо недопуску Святослава Шеремети.

 

Нагадаємо, на тижні міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський підтвердив існування "чорного списку" українців, котрим заборонено в'їзд на територію Польщі. Водночас він заявив, що інформація про перелік фіґурантів не надається до розголошення. "Ми не висловлюємося ані на тему, хто, ані скільки осіб, ані якого терміну стосується заборона", – сказав Ващиковський.

 

Польське видання Dziennik Gazeta Prawna раніше писало, що офіційна Варшава зумисне не оприлюднює персон non grata, бо хоче, "аби кожен зі списку пересвідчився сам на кордоні, чи в'їде до Польщі, чи ні". Тоді ж DGP повідомила: до "чорного списку" потрапили директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович і секретар комісії у справах увічнення пам'яті учасників війни та політичних репресій Святослав Шеремета, котрих польська влада звинувачує у накладенні заборон на облаштування місць пам'яті поляків в Україні та доступу до поховань. 

 

Сам Святослав Шеремета в недавньому інтерв'ю Z говорив про те, що їхатиме особисто на польський кордон, аби перевірити інформацію про занесення свого прізвища до "чорного списку Ващиковського".

 

"Запланована поїздка на місця поховань українців у Польщі, то матиму нагоду пересвідчитися, чи зачепило це мене. Наприкінці жовтня їздив рейсовим автобусом через територію Польщі до Відня. На в’їзді до Польщу і на виїзді з неї польські прикордонники ставили чимало питань: куди я іду, навіщо, з ким і т. д. Чи це пов’язано з вищезгаданими заявами – побачу вже незабаром", – заявляв Шеремета. 

 

18.11.2017