У Білорусі затримали українського журналіста.

 

У Білорусі затримали власного кореспондента "Українського радіо", громадянина України Павла Шаройка.

 

Про це повідомив голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія на своїй сторінці у Facebook.

 

"Від офіційних відповідей на наш запит посольство Білорусі поки ухиляється. З нашої власної неофіційної інформації в Білорусі, йому висунуто стандартне для іноземних кореспондентів звинувачення в "шпіонажі", – повідомив Аласанія.

 

Генеральний продюсер "Українського радіо" Дмитро Хоркін розповів, що перед тим десь зо два тижні Павло Шаройко не виходив на зв'язок, і всі спроби редакції додзвонитися до нього та його родичів були марними, подібно як і спроба налагодити зв'язок через електронну пошту та інтернетові комунікаційні платформи, повідомляє видання "Детектор медіа".

 

Дружина Павла Шаройка Олена перебуває у Києві. Вона сказала в ефірі "УР", що останнім часом з чоловіком переписувалася лише через інтернет. "У мене немає ніякої інформації. Мені нічого не говорять. Тільки про підозру у "шпіонажі", незрозумілому мені. Адвокат каже, що дала підписку про нерозголошення інформації. Мені нічого не відомо", – прокоментувала Олена.

 

З її слів, в квартирі, яку Павло орендував у Мінську, провели обшуки. А затримання відбулося 25 жовтня.

 

Павло Шаройко народився 5 січня 1971 року у Києві. Навчався у Львівському вищому військово-політичному училищі. Працював кореспондентом, зокрема військових видань, і прес-секретарем військових структур.

 

Шаройко висвітлював новини про викраденого "феесбістами" у Білорусі українця Павла Гриба. Також передавав новини про військові навчання, які відбувалися на полігонах Білорусі. Останній матеріал Павла вийшов в ефірі "УР" 18 жовтня – про засідання тристоронньої контактної групи щодо становища на Донбасі, повідомила керівник редакції закордонної кормережі "УР" Світлана Мялик.

 

17.11.2017