Комітет Генасамблеї ООН схвалив резолюцію щодо прав людини в Криму.

У ній, зокрема, лунає заклик скасувати заборону Меджлісу кримських татар і йдеться про необхідність забезпечити навчання українською і кримськотатарською мовами.

 

 

Документ схвалив Третій комітет Генеральної Асамблеї ООН, який займається розглядом соціальних і гуманітарних питань, а також питань з царини прав людини. За підтримку запропонованої Україною резолюції про дотримання прав людини в анексованому Росією Криму проголосували ввечері у вівторок, 14 листопада, представники 71 країни, 25 проголосували проти, 77 утрималися.

 

«Наступним кроком стане розгляд проекту резолюції на пленарному засіданні ГА ООН у другій половині грудня 2017 року і головне – примушення Російської Федерації до її повного виконання», – йдеться у повідомленні Міністерства закордонних справ України.

 

В українському зовнішньополітичному відомстві пояснили, що дана резолюція «є логічним продовженням минулорічної резолюції Генасамблеї ООН 71/205 щодо прав людини в окупованому Криму».

 

«Внесення нового документа на розгляд ГА ООН зумовлене продовженням злочинної політики РФ в окупованому Криму, а також тим фактом, що Росія не виконала жодного положення попередньої резолюції, лише нарощуючи репресії на півострові. Цьогорічна резолюція має на меті змусити Росію як державу-окупанта припинити грубі порушення прав та основних свобод людини», – читаємо в повідомленні МЗС України.

 

15.11.2017