На демонстрацію вийшли сотні тисяч прихильників незалежності Каталонії.

Учасники акції в каталонській столиці вимагали звільнити з-за ґрат вісьмох місцевих політиків, взятих під варту після проголошення незалежності провінції.

 

 

За даними місцевої поліції, в акції, яка відбулася в суботу ввечері, 11 листопада, взяли участь близько 750 тисяч осіб. Демонстранти тримали в руках транспаранти з гаслами «Свободу політичним в'язням», «Ми – республіка», «SOS демократія» і прапори Каталонії. В одній з колон йшли родичі затриманих. Організаторами заходу виступили сецесійний рух «Каталонська національна асамблея» і культурницький рух Omnium Cultural, чиї лідери також перебувають під вартою – повідомила іспанська газета El Pais.

 

Колишня голова парламенту автономії Карме Форкадель (Карме Форкадель), котру кілька днів тому Верховний суд Іспанії відпустив на свободу під заставу 150 тисяч євро, відмовилася брати участь в акції. А от мер Барселони Ада Колау (Ada Colau) взяла участь в акції і вимагала звільнити затриманих політиків. І це попри те, що вона звинуватила відправлених до демісії урядовців Каталонії в тому, що вони кинули реґіон у вир хаосу. «Сепаратисти спровокували заворушення і в односторонньому порядку проголосили незалежність автономії, хоча більшість мешканців виступала проти цього кроку», – стверджувала Колау.

 

Екс-голова Каталонії Карлес Пучдемон перед початком демонстрації звернувся до її учасників зі закликом «голосно і чітко вимагати від іспанської влади свободи і демократії». На даний момент Пучдемон і ще чотири колишні міністри його уряду переховуються в Брюсселі. Верховний суд Іспанії видав європейський ордер на їхній арешт ще третього листопада. Бельгійський суд до 18 листопада повинен винести рішення щодо їхньої екстрадиції.

12.11.2017