Гройсман заявив, що Україна працює з Канадою не на повний потенціал.

 

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман оптимістично трактує тренд збільшення обсягів торгівлі між Україною та Канадою.

 

Про це він сказав під час зустрічі з генерал-губернатором Канади Жулі Паєтт, повідомляє прес-служба Кабінету Міністрів.

 

"Я перебуваю в Канаді декілька днів – вражений і самою країною, і тим рівнем співпраці, яку ми бачимо", – зазначив голова уряду.

 

Водночас Гройсман констатував, що потенціал такого зростання ще не використаний повністю.

 

Прем'єр розповів пані Паєтт про хід реформ в Україні і наголосив, що відносини з Канадою – на політичному, а головне економічному рівні – є одним із пріоритетів України.

 

"Переконаний, що додаткові можливості для нарощування нашої ділової активності відкриває угода про вільну торгівлю, яка набула чинності з 1 серпня 2017 року. Маю надію, що ми зможемо посилити співпрацю і щодо проектів з реформування держслужби, децентралізації, реформи правоохоронної системи, боротьби з корупцією, дерегуляції, енергетичної незалежності", – сказав Гройсман.

 

Прем’єр-міністр у Канаді вже відбув переговори з керівництвом парламенту, лідерами української громади, взяв участь у міжнародному форумі Toronto Global Forum та українсько-канадському діловому форумі. Центральною подією візиту стали перемовини Володимира Гройсмана з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо.

 

Сторони відзначили, що Україна і Канада мають відносини особливого партнерства, які ґрунтуються на багаторічній міцній дружбі, сильному політичному діалозі, відданості демократичним цінностям та на перспективах спільної реалізації проектів у сферах реального сектору економіки. Саме тому Україна розраховує на посилення політичного діалогу – в рамках майбутнього головування Канади в G7, а також щодо діалогу довкола безвізового режиму між двома державами.

 

"Наші відносини мають стратегічний характер. Між державами працює Угода про зону вільної торгівлі, і ми єдині у більшості політичних питань", – сказав Гройсман на зустрічі з Трюдо, котра відбулася напередодні.

 

Як зазначив прем'єр, у першому півріччі 2017 року обсяг торгівлі товарами та послугами зріс на 58% і сягнув 245 млн доларів. Потенціал для подальшого зростання значний: у рамках впровадження угоди про зону вільної торгівлі Канада скасувала вже 98% тарифів та обмежень, Україна – 72%, й упродовж семи років доведе цей показник до 99%. При цім сторони вже забезпечують взаємний доступ до державних закупівель, вирівнюють екологічні стандарти, стандарти праці, захисту прав інтелектуальної власності. Голова уряду сказав, що на часі – розширити дію угоди на сферу послуг та інвестицій.

 

Гройсман також подякував Трюдо за допомогу в реформуванні держави.

 

"Ми високо цінуємо вже існуючі проекти. Серед них є такі, якими ми дуже пишаємося. Назву лише декілька флагманських – Національна поліція України, центри правової допомоги, CUTIS, EDGE, підтримка місцевого самоврядування ПРОМIС", – зазначив Голова уряду України.

 

02.11.2017