Американським громадянам і фірмам заборонено брати участь у низці російських проектів.

Передовсім йдеться про енергетичні проекти.

 

 

Міністерство фінансів США заборонило американським громадянам і компаніям «надання, вивезення або реекспорт товарів, послуг (за винятком фінансових) або технологій в підтримку розвідки або видобутку для глибоководних, арктичних шельфових або сланцевих проектів, які можуть добувати нафту в Росії або морській зоні, належній Росії. Відповідне повідомлення було  опубліковане на сайті міністерства у вівторок, 31 жовтня.

 

У своєму розпорядженні американське фінансове відомство покликається на свою постанову від 2014 року про блокування власності осіб, «котрі сприяють поглибленню кризи в Україні», і про заходи з протидії впливу Росії в Європі та Євразії. Нові санкції стосуються проектів, реалізація яких розпочнеться з 29 січня 2018 року або пізніше.

 

Наприкінці вересня цього року Міністерство фінансів США повідомило про нові штрафні заходи щодо Росії, які почнуть діяти в кінці листопада 2017 року. Зокрема, обмежувальні заходи передбачають скорочення максимального терміну ринкового фінансування російських банків, які потрапили під санкції, до 14 днів, а нафтогазових компаній – до 60 днів.

 

Як вже повідомляло наше видання, Державний департамент США в п'ятницю, 27 жовтня, оприлюднив список з понад трьох десятків російських компаній і організацій, співпраця з якими може загрожувати санкціями американським юридичним і фізичним особам. У список потрапили найбільші російські підприємства, пов'язані з оборонною промисловістю: «Калашников», «Уралвагонзавод», «Рособоронэкспорт», «МИГ», «Сухой», «Туполев», «Ижмаш», «Ростех», «Вертолеты России» тощо. У «чорному списку» і російські силові відомства: Федеральна служба безпеки, Служба зовнішньої розвідки, Головне управління Генштабу РФ.

 

01.11.2017