ВР провалила три проекти законів щодо "відкритих списків".

 

Верховна Рада не підтримала жодного з трьох законопроектів про вибори народних депутатів, внесених до порядку денного парламенту згідно з домовленістю між учасниками акції на підтримку "великої політичної реформи" та керівництвом фракцій.

 

Про це повідомляє аґенція УНІАН

 

Зокрема ВР розглянула проект закону “Про вибори народних депутатів України” (№1068), автором якого є народний депутат України Юрій Мірошниченко (фракція “Опозиційний блок”). За цей законопроект проголосувало лише 46 депутатів.

 

Проект пропонував запровадити пропорційну виборчу систему, в рамках якої участь у виборах братимуть і партії, і виборчі блоки. Виборчий бар’єр мав становити 1%.

 

Також Верховна Рада не підтримала законопроект “Про вибори народних депутатів України (за відкритими партійними списками)” (№1068-1), авторами якого є народні депутати від “Батьківщини”, зокрема Юлія Тимошенко і Сергій Соболєв. За таке рішення проголосував 91 депутат.

 

Законопроектом пропонувалося передбачити, що вибори проводяться за пропорційною системою – з загальнодержавним виборчим списком зі закріпленням кандидатів у депутати за територіальними виборчими округами. Таких округів планувалось утворити 450. Також передбачалося, що черговість кандидатів у виборчому списку визначається з’їздом партії, але МОЖЕ бути змінена з’їздом після отримання партією протоколу Центральної виборчої комісії про попередні результати виборів. Якщо результати кандидата були високими, то особа МОЖЕ бути підвищена на вищий рівень у списку.

 

Наостанок Верховна Рада не підтримала законопроект “Про вибори народних депутатів” (№1068-2), авторами якого є, зокрема, депутати Віктор Чумак та Леонід Ємець. Цей законопроект підтримало 169 народних депутатів.

 

Документом пропонувалося встановити виборчу систему з регіональними виборчими округами з остаточним розподілом мандатів на загальнодержавному рівні. Передбачалось утворити 28 таких виборчих регіонів. До розподілу мандатів мали допускатися партії, які отримали на свою підтримку у межах загальнодержавного виборчого округу не менш як 3% дійсних голосів виборців.

 

На засіданні парламенту пропонувалось законопроект №1068-2 визначити як базовий для напрацювання остаточного проекту закону з цього питання. Депутати не підтримали цієї пропозиції.

 

Після розгляду всіх документів Голова Верховної Ради Андрій Парубій пожартував: “Ми пройшли перший етап виборчої реформи”. Спікер зазначив, що на наступному пленарному тижні парламент розгляне проекти виборчого кодексу.

 

19.10.2017