Ізраїль виходить з UNESCO слідом за США.

Єрусалим пояснює свій крок тим, що установа ООН, яка займається питаннями освіти, науки і культури, перетворилася арену для нападок на Ізраїль.

 

                                     Данні Данон

 

Про те, що Ізраїль готується до виходу зі складу UNESCO, оголосив прем'єр-міністр країни Біньямін Нетаньягу. Уряд Ізраїлю оприлюднив відповідну заяву в четвер, 12 жовтня, через кілька годин після того, як про рішення полишити UNESCO повідомили Сполучені Штати.

 

В ізраїльській заяві, яку цитує інформаційна аґенція Reuters, наголошується, що рішення США було «хоробрим і моральним». Також у ній повідомляється, що Нетаньягу дав доручення Міністерству закордонних справ Ізраїлю розпочати підготовку до припинення членства країни в UNESCO.

 

Постійний представник Ізраїлю в ООН Данні Данон висловив думку, що вихід США з UNESCO – це «ціна, яку довелося заплатити за дискримінацію Ізраїлю». Він сказав, що UNESCO перетворилася на «арену для нападок на Ізраїль й іґнорує свою справжню роль і призначення».

 

«Нинішнє рішення – це поворотний момент для UNESCO. Абсурдні й ганебні резолюції проти Ізраїлю призвели до відповідних наслідків. Сьогодні – новий день для ООН, відтепер доведеться платити за дискримінацію Ізраїлю», – зазначив ізраїльський дипломат.

 

Нагадаємо, що раніше США оголосили про вихід з UNESCO, вказавши, що це рішення відображає стурбованість Вашінґтона з приводу «необхідності фундаментальних реформ в організації й антиізраїльської упередженості, яка все ще зберігається в UNESCO». Рішення набуде чинності 31 грудня 2018 року, говориться в заяві Держдепартаменту США.

13.10.2017