США виходять з UNESCO.

Про це офіційно повідомив Державний департамент Сполучених Штатів.

 

 

Про вихід країни зі спеціалізованої установи ООН, яка займається питаннями освіти, науки і культури, сказано у заяві Держдепартаменту США, оприлюдненій у четвер, 12 жовтня. Рішення набуде чинності 31 грудня 2018 року. Після цього, як йдеться в заяві американського зовнішньополітичного відомства, країна отримає статус постійного спостерігача при UNESCO.

 

«Це рішення було непросто ухвалити. Воно відображає занепокоєння Сполучених Штатів з приводу зростаючих заборгованостей UNESCO, необхідності фундаментальних реформ в організації й антиізраїльської упередженості, яка все ще зберігається в UNESCO», – йдеться в заяві, яку цитує інформаційна аґенція Reuters.

 

При цьому Держдепартамент зазначив, що США продовжать взаємодію з організацією на правах держави-спостерігача, щоб ділитися своїми поглядами і досвідом.

 

Державний департамент США вже надіслав до UNESCO відповідне повідомлення.

 

Нагадаємо, що США неодноразово висловлювали невдоволення антиізраїльськими резолюціями, прийнятими UNESCO. 2011 року Сполучені Штати припинили фінансування організації після того, як в її склад на правах повноправного члена була прийнята Палестинська автономія. За прикладом США вчинили Ізраїль і Канада.

 

Генеральний директор UNESCO Ірина Бокова висловила глибокий жаль у зв'язку з рішенням уряду США, назвавши його «втратою для організації».

12.10.2017