Гриневич відбула переговори з міністром освіти Румунії щодо шкіл нацменшин.

 

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич заявила, що способи імплементації статті закону "Про освіту" щодо мови навчання уточнять у законі "Про загальну середню освіту".

 

Про це Гриневич сказала на брифінґу за підсумками зустрічі з міністром національної освіти Румунії Лівіу Мар'яном Попом (Liviu Marian Pop) у Києві в середу, інформує аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

"Цю статтю буде уточнено і для реалізації прописано в законі про загальну середню освіту", – сказала Гриневич, додавши, що сам законопроект уже розробляється.

 

Також, з її слів, реалізація "мовної статті" буде передбачена в освітніх стандартах і навчальних планах.

 

Міністр наголосила, що будь-які зміни або уточнення до статті закону "Про освіту", котра стосується мови навчання, можуть стати можливими вже після отримання висновків Європейської комісії за демократію через право (Венеційська комісія).

 

Самі ж висновки, як поінформувала Лілія Гриневич, надійдуть із Венеції до кінця осені.

 

"Висновки Венеційської комісії потребуватимуть один-два місяці щонайменше. А процедура подання становить орієнтовно два тижні. До кінця осені в нас уже буде висновок Венеційської комісії, і ми чітко розумітимемо, як ми рухаємося далі", – сказала міністр.

 

Пані Гриневич усе ж висловила сподівання на позитивне рішення з боку комісії. "В основній своїй базовій частині він має бути позитивним", – передбачає міністр.

 

27.09.2017