Порошенко: Трамп підтримав українські пропозиції щодо миротворців.

 

Президент України Петро Порошенко по завершенні переговорів із президентом Сполучених Штатів Америки Дональдом Трампом заявив, що США повністю підтримують пропозиції офіційного Києва щодо розміщення на окупованій території Донбасу миротворців з мандатом ООН.

 

Про це повідомляє прес-служба АП.

 

"Відбулася дуже жвава, детальна дискусія щодо аспектів майбутньої співпраці України та Сполучених Штатів", – сказав Порошенко.

 

"США повністю підтримали пропозицію України, мої пропозиції, які були озвучені ще у 2015 році, щодо розміщення на окупованій території миротворців з мандатом Організації Об’єднаних Націй", – заявив голова держави.

 

При цім він наголосив: "Української позиції, яка передбачає мандат на усю окуповану територію на сході України, включаючи неконтрольовану ділянку українсько-російського кордону, яка унеможливить проникнення російських військ, російського озброєння і справді буде слугувати справі миру".

 

Зі слів Порошенка, Україна та США домовилися, що "нашою головною метою є деокупація, відновлення суверенітету України і якомога скоріше привнесення миру на українську землю". "Це те, чого хочу я як український Президент. І це те, в чому нас підтримують ключові держави світу. Це надзвичайно важливо", – зазначив голова держави.

 

"Можу сказати, що зустріч, яка тривала годину, була надзвичайно продуктивною. Ми відчули справжнє плече нашого друга і партнера", – заявив Президент України.

 

"Я як Президент надзвичайно задоволений поточним безпрецедентним рівнем співпраці між Україною та Сполученими Штатами Америки", – додав Порошенко.

 

Зокрема, Президент заявив, що Україна та США мають спільне бачення нової якості безпекової співпраці між двома країнами. "Ми детально обговорили усі напрямки розширення цієї співпраці, починаючи від військових навчальних закладів, завершуючи міністерством оборони США та іншими інституціями", – зазначив Президент.

 

Він навів приклад домовленостей щодо співпраці українських військових із військовою академією США "Вест-Пойнт".

 

Порошенко також повідомив, що в ході зустрічі було досягнуто домовленостей про ефективне продовження співпраці у підтримці реформ в Україні, про економічну співпрацю.

 

В зустрічі президентів також взяли участь віце-президент США Майк Пенс, державний секретар Рекс Тіллерсон, радник президента США з національної безпеки Герберт МакМастер, спеціальний представник Курт Волкер.

 

21.09.2017