Зірки Голлівуду вимагають від Білого дому активізувати протидію Кремлю.

Відомі представники американської кіноіндустрії разом з колишніми співробітниками спецслужб заснували громадську організацію «Комітет з розслідування Росії» (Committee to Investigate Russia – CIR).

 

 

У рамках акцій CIR відомий голлівудський актор, володар премії «Оскар» Морґан Фріман (Morgan Freeman) записав відеозвернення від імені нової громадської організації. Він закликав чинну американську владу захистити країну від російської змови, спрямованої на дестабілізацію в Америці, – повідомило видання Daily Mail.

 

«Багато поколінь людей билися, захищаючи демократію. Зараз наша черга. Подивіться, як Морґан Фріман пояснює російський сценарій плану з підриву США», – йдеться в підписі до ролика.

 

«На нас напали. Ми ведемо війну», – говорить Фріман на перших секундах відеозапису, який опубліковано на сайті і в Twitter організації.

 

«Уявіть собі такий кіносценарій: колишній аґент КДБ, розлючений тим, що його Батьківщина завалилася, задумує помститися. Користуючись хаосом і плутаниною, він підіймається кар'єрними сходами в пострадянській Росії і стає президентом. Він встановлює авторитарний режим. А потім звертає увагу на свого заклятого ворога – Сполучені Штати. І як справжній аґент КДБ він використовує кіберзброю для нападу на демократії у всьому світі. Використовуючи соціальні медіа для поширення пропаганди і неправдивої інформації, він породжує у людей в демократичних суспільствах недовіру до їхніх ЗМІ, до їхніх політичних процесів і навіть до їхніх сусідів. І він перемагає», – говорить Фріман.

 

«Цей шпигун – Володимир Путін. І це не кіносценарій», – продовжує актор.

 

Далі Фріман закликав президента США Дональда Трампа розповісти американцям правду, визнати втручання Росії у вибори 2016 року і, за прикладом попередніх поколінь, захистити демократію і продовжити боротьбу.

 

До складу консультативної ради комітету увійшли також режисер і політичний активіст Роб Райнер, найвідоміший за своїм фільмом «Коли Гаррі зустрів Саллі». Як вказує телеканал FoxNews, він став ініціатором створення організації, а його партнером виступив Девід Фрум – журналіст, колишній спічрайтер Джорджа Буша-старшого, а нині шеф-редактор видання The Atlantic.

 

До ради увійшли також військовий історик Макс Бут – редактор видання The Weekly Standard, і радник Джона Маккейна під час виборчої кампанії 2008 року, політолог Норманн Орнштайн з консервативного Американського інституту підприємництва, політичний оглядач Чарльз Сайкс, а також екс-директор Національної розвідки США Джеймс Клеппер.

20.09.2017