У Мексиці вдруге за вересень стався потужний землетрус.

Внаслідок руйнувань, спричинених підземними поштовхами, загинуло понад дві сотні людей.

 

 

Землетрус стався у вівторок, 19 вересня, о 13:14 за місцевим часом (20:14 за львівським часом). Його епіцентр був неподалік від міста Атенсінго в штаті Пуебла, приблизно за 120 кілометрів від Мехіко, на глибині 51 кілометр. Про це повідомила інформаційна аґенція Reuters з покликом на інформацію Геологічної служби США.

 

У столиці країни, Мехіко-Сіті, були зафіксовані підземні поштовхи, магнітуда яких, за різними даними, становила від 6,8 до 7,1 бала за шкалою Ріхтера.

 

За попередніми даними, від руйнувань загинуло щонайменше 240 осіб – як у Мехіко, так і в штатах Мехіко, Пуебла і Морелос. У столиці країни внаслідок обвалення школи під руїнами загинули понад 20 дітей, близько 40 вважають зниклими безвісти.

 

Щонайменше 54 людини загинули в мексиканському штаті Морелос, на південь від столиці, восьмеро осіб – в штаті Мексика, шестеро – в штаті Пуебла.

 

Десятки будівель зруйновані і пошкоджені. Без світла залишилися 3,8 мільйона осіб. Президент країни Енріке Пенья Ньєто розпорядився евакуювати пошкоджені лікарні.

 

Останній землетрус стався в 32-у річницю з дня іншого руйнівного землетрусу – 1985 року. Тоді в Мехіко загинуло понад 10 тисяч осіб.

 

Близько двох тижнів тому, 7 вересня, на півдні Мексики стався ще один землетрус – магнітудою 8,2 бала. В результаті загинуло щонайменше 90 осіб.

20.09.2017