США запровадили санкції проти двох українських авіакомпаній.

 

Сполучені Штати Америки внесли до списку із пакета антиіранських санкцій українські авіакомпанії "Дарт" і "Хорс".

 

Згідно з повідомленням на веб-сайті Міністерства фінансів США, такий захід застосовано у зв'язку з тим, що зазначені перевізники співпрацювали з авіакомпаніями Caspian Air і Al-Naser Airlines за допомогою надання їм літаків і послуг (мокрий лізинг), інформує аґенція "Інтерфакс-Україна".

 

Caspian Air потрапив під санкції з огляду на підтримку Корпусу вартових ісламської революції шляхом перевезення персоналу і незаконних матеріалів, зокрема й зброї, з Ірану до Сирії.

 

Авіакомпанія Al-Naser потрапила під них через передання щонайменше восьми літаків Airbus A340 і одного літака Airbus A320 іранській Mahan Air, яка, своєю чергою, потрапила під санкції за надання фінансової, матеріальної та технологічної підтримки зазначеного корпусу.

 

У травні 2017 року Європейська комісія внесла до списку авіаліній, котрі не відповідають міжнародним стандартам безпеки і яким заборонено функціонувати всередині ЄС, українську авіакомпанію "Урга" (Кропивницький).

 

Авіакомпанія "Дарт" існує як чартерний авіаперевізник з 1997 року. Експлуатує літаки Bombardier Lear Jet 60, Airbus-320 та Boeing 737-300/500.

 

Авіакомпанія "Хорс" з 1990 року спеціалізується на регулярних і чартерних авіаперевезеннях як всередині України, так і до країн Європи, Близького Сходу і Африки.

 

15.09.2017