Щонайменше 33 особи загинуло внаслідок землетрусу на півдні Мексики.

Після потужних підземних поштовхів біля мексиканського узбережжя Тихого океану оголошено загрозу цунамі.

 

 

Епіцентр землетрусу зафіксовано в прибережній зоні за 123 кілометри на північний захід від міста Піхіхапана на глибині 33 кілометри, повідомило Радіо ВВС з покликом на геологічну службу Сполучених Штатів. Сила підземних поштовхів сягала 8,2 бала за шкалою Ріхтера.

 

Президент Мексики Енріко Пенья Ньєто назвав землетрус найпотужнішим в країні за останні сто років. З різних мексиканських міст надходять повідомлення про руйнування будинків. Зокрема в місті Матіас-Ромеро завалилася будівля готелю. На фотографіях з соціальних мереж видно зруйновані будинки в місті Охака. Там землетрус зрівняв із землею будівлю муніципалітету і низку інших адміністративних споруд. Місцеві джерела повідомляють також про зруйновану лікарню в Хучітане і декількох загиблих в цьому місті. Підземні поштовхи відчули навіть мешканці столиці Мехіко, яка розташована за декілька сотень кілометрів від епіцентру землетрусу.

 

Алехандро Мурат – губернатор штату Оахака, який найбільше постраждав від землетрусу, – попередив про загрозу цунамі. Попередження стосується не лише узбережжя Мексики, а й Гватемали, Сальвадору, Коста-Ріки, Нікарагуа, Панами і Гондурасу.

08.09.2017