Порошенко запросив журналістів NYT на "ракетну" екскурсію.

 

Президент Петро Порошенко запросив авторів статті про можливий витік деталей ракетних технологій із України до Північної Кореї відвідати Україну.

 

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

 

"Вдячний редакції видання The New York Times за привернуту в світі увагу до потенціалу ракетно-космічного комплексу України. Елегантний, хоча і не найвдаліший спосіб", – прокоментував Порошенко.

 

"Ракетних технологій ми не передаємо, а міжнародний режим нерозповсюдження зберігаємо і підтримуємо – відповідально", – зазначив голова держави.

 

"Доручив запросити авторів статті відвідати Україну для зустрічей з українськими партнерами, які несправедливо потрапили під безпідставні підозри. Це був би правильний крок з боку поважного видання, яке відповідально ставиться до довіри своєї читацької аудиторії", – додав Президент.

 

Напередодні Петро Порошенко доручив невідкладно перевірити оприлюднену виданням The New York Times інформацію про нібито постачання з України ракетних двигунів чи відповідних технологій до Північної Кореї.

 

"Україна сумлінно дотримується міжнародного режиму нерозповсюдження. Добровільно позбувшись третього за потужністю ядерного потенціалу в світі, ми зробили унікальний внесок у міжнародну безпеку і ніколи б не дозволили собі поставити під сумнів нашу відданість міжнародним зобов’язанням", – сказав Петро Порошенко.

 

"Якими б абсурдними не виглядали обвинувачення України, як відповідальні партнери, ми маємо уважно перевірити оприлюднену виданням The New York Times інформацію про нібито постачання ракетних двигунів чи відповідних технологій до Північної Кореї", – прокоментував Верховний головнокомандувач.

 

Президент доручив невідкладно, під головуванням секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова та із залученням Міжвідомчої комісії з політики військово-технічного співробітництва та експортного контролю, а також державного підприємства "Південмаш" та конструкторського бюро "Південне", провести ретельне та всебічне розслідування ситуації та доповісти про результати протягом трьох днів.

 

"Переконаний, що це дасть змогу достеменно підтвердити надуманість припущень про «український слід» у північнокорейській балістичній історії та, ймовірно, локалізувати справжнє джерело і задум цього безпідставного фейку. Україна дорожить своєю діловою репутацією надійного партнера у сфері захисту і нерозповсюдження ракетно-космічних технологій", – наголосив Порошенко.

 

17.08.2017