Нехай ні жар, ні холод…

 

 

Зараз той унікальний момент, коли затягнуте хмарами небо у Львові сприймається як вияв Божого милосердя — після тижневої спеки воно нарешті подарувало нам бажану прохолоду. Нинішні +28°C, які, згідно з прогнозами синоптиків, будуть максимальною позначкою термометрів впродовж двох вихідних днів на Галичині – то таки прохолода у порівнянні з іще вчорашніми +34°C. А з понеділка і взагалі можемо починати знову скиглити, що «літа нема», бо нам різко позимніє до +22°C, а там і до +20°C.

 

 

Впродовж нинішнього дня і чотирьох наступних (до середи, 9 серпня, включно) гідрометеоцентри прогнозують на Галичині хмарну, помірно теплу і дощову погоду з грозами. Зимнішатиме від сьогодні і до вівторка, коли показники термометрів не піднімуться вище +20°C. Однак вже наступного дня (середа, 9 серпня) стане помітно гарячіше: +29°C, в четвер вже знову матимемо +33°C.

 

Втім, під кінець наступного тижня небо знову прорве грозою, а спека відступить: з 11-го по 19 серпня матимемо +22°C — +23°C. 20 серпня денна температура підтягнеться до +25°C, а вже 22 серпня впаде до +20°C. Скачки у цій амплітуді триватимуть аж до 29 серпня, коли позимніє до +18°C, й у вересень ввійдемо у таки відчутній прохолоді.

 

Перша половина вересня триматиметься приблизно в межах історичної норми, деколи на 12°C холодніше, а друга половина навпаки — на 23°C вище історичної норми.

 

Наскільки правдиві довгострокові прогнози синоптиків, бачимо з порівняльного графіка температур у липні.

 

 

05.08.2017