Семерак заявив, що "Межигір'я" наразі ще не "записане" на державу.

 

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак заявив, що для того, аби повернути "Межигір'я" державі, слід зробити ще два кроки.

 

Про це він розповів на брифінгу щодо повернення у держвласність "Межигір'я" через рішення Київського апеляційного адміністративного суду, інформує "Українська правда".

 

"Міністерство природи ініціюватиме інвентаризацію цього держмайна та ініціюватиме перед Кабінетом Міністрів рішення про визначення органу управління цим майном, оскільки на сьогодні це потребує врегулювання", – сказав міністр.

 

Після того ж, як встановиться орган управління, він муситиме звернутися до суду з вимогою повернення в його розпорядження цього майна.

 

Зі слів Семерака, наразі є підстави вважати, що "Межигір'ям" керує Державне управління справами, але цю компетенцію має підтвердити Кабінет Міністрів.

 

Міністр вважає, що компанії, котрі втратили права власності на землю, намагатимуться повернути її в апеляційних судах.

 

Стосовно інвентаризації, то міністр зауважив: треба точно знати, в якому стані перебувають повернуті державі землі. "Я сподіваюсь, що правоохоронні органи в рамках розслідування вже здійснили відповідну інвентаризацію, але, тим не менше, при поверненні у держвласність майна потрібна інвентаризація. Це вкрай важливо зробити", – наголосив він.

 

Міністр нагадав, що рішення щодо повернення "Межигір'я" суд ухвалив 1 серпня. Феміда визнала недійсними дві угоди – договір міни між компаніями "Надра України" та "Метінвест-трейд", а також договір купівлі-продажу між компаніями "Метінвест-трейд" і "Танталіт".

 

02.08.2017