Юрко ТИМЧУК

Комусь, аби привернути до себе увагу, треба рано встати, вибрати краватку, поїхати в аеропорт, а потім боротися з фобією літання на якійсь залізяці. Простіший варіант стати популярним – очистити організм за методикою Поля Брега або загриміти в буцегарню за допомогою правоохоронних органів

 

Побачення тижня

 

 

З ділової зустрічі двох успішних бізнесменів, які стали політиками, було зроблено грандіозну акцію. Насправді Дональд Трамп прийняв Петра Порошенка в Білому домі як колега по цеху, і високопоставлені чиновники поговорили про проблеми, що їх бентежать.

 

Повного перебігу подій на публіку не озвучували (то, напевно, і краще, бо «менше знаєш – краще спиш»), але громадяни України мали втішитися тим, що їх президент зустрівся і плідно побалакав з американським президентом, і від того має бути користь не тільки тим, хто зустрічався, а й тим, хто стежив за рандеву у верхах.

 

Перемовини сильно сивого і сивіючого чоловіків важливі в геополітичному плані, але поки що достеменно не відомо, який профіт матиме Україна з того. Ритуальне «ура» вже прозвучало, матеріальні цифри наразі не озвучені.

 

Голодування тижня

 

Селфі журналістки Мар’яни П’єцух з-під будинку Андміністрації президента 19 червня. Підпис такий: Банкова, північ, Березюк

 

Історія таки нікого нічому не вчить. Лідер парламентської фракції «Об’єднання "Самопоміч"» Олег Березюк мав би пам’ятати, що білки, жири і вуглеводи потрібні організму не тільки для доброти й оптимізму.

 

Голодуюча Надія Савченко тепер стала об’єктом кепкування, але лікареві за фахом і ерудованій людині Березюкові можна було згадати ще більш цікаву особу, яка обмежувала себе в споживанні їжі. Свого часу вчений-астрофізик Чарльз Хайдер закутався в теплі речі і сів біля резиденції президента США (тоді ним був Рональд Рейган), аби протестувати. Пан доктор вимагав припинити гонку озброєння, і то вимагання тримало понад двісті днів. За той час він не споживав харчів і підтримував життєдіяльність організму тільки водою. Радянський Союз, який із гонкою озброєння так само боровся, але його мешканці, коли траплялася можливість, то старалися дати роботу шлунку, дуже переживав за здоров’я американця. Хайдер припинив голодування, а потім зізнався, що до акції своєї вдався ще із бажання балотуватися в президенти.

 

Вітчизняні політики, які хочуть досягнути якихось своїх цілей, могли б вигадати оригінальніший засіб, ніж голодування. Сидіти під дверима у президента – банально.

 

Недоторканні тижня

 

 

Назвати $200 тисяч провокацією може тільки народний депутат. Саме з такою сумою затримали працівники Національного антикорупційного бюро охоронця парламентаря Борислава Розенблата, і саме так ту купу грошей нардеп назвав.

 

В НАБУ кажуть, що цей представник законодавчої гілки влади мав «порішати» справи в бурштиновому бізнесі, який перетворює Полісся в Калахарі. Підозрюваний каже, що то політичне переслідування, цькування і зведення особистих рахунків.

 

Цікавість викликає факт того, що борці з корупцією хапнули не тільки бодіґарда, який переносив з пункту А в пункт Б «провокацію», а й зацікавилися занадто активною і, на їхню думку, незаконною діяльністю ще кількох народних депутатів з різних фракцій.

 

Коли соціально активні люди почнуть волати «покидьки обкрадають державу», то їм варто згадати, хто тих крадунів вибирав до Верховної Ради.

 

СІЗО тижня

 

 

У журналістському середовищі давно існує ідеологема про те, що писати треба такі тексти, за які зацікавлені люди платитимуть, аби написані букви не були оприлюднені. Це, ясна річ, жарт, і до реальності жодного і ні найменшого стосунку він не має, але головний редактор інтернет-ресурсу Страна.ua Ігор Гужва вирішив, що жартувати можна більше, ніж можна.

 

Правоохоронці наполегливо запросили цього добродія до слідчого ізолятора, пояснюючи своє прохання тим, що редактор вимагав гроші в народного депутата за те, що він не надрукує про нього інформацію, яка могла б зіпсувати реноме останнього.

 

У старі добрі часи після такої пропозиції ініціатора публікації возили б околицями різних населених пунктів, аби він вибрав місце, де його закопають. Тепер прокуратура зайнялася майже благочинною діяльністю. Просто дають посидіти в не надто затишному приміщенні, проте в самому центрі столиці.

 

«Родзинкою» процесу з Гужвою стало його майже звільнення з-за ґрат. Заступник редактора Страна.ua Світлана Крюкова внесла заставу у розмірі трохи більш як півмільйона гривень і підтвердила думку, що жінки – то найбільша сила вітчизняних медіа. Про редактора «Української правди» Олену Притулу, яка не вагаючись позичила купу грошей колишньому співробітнику, а тепер нардепу Сергію Лещенку, вже почали потроху забувати, і тепер новий гучний випадок з жінками і фінансами. Такі кобіти і коня зупинять, і в палаючу хату зайдуть. Попередньо її підпаливши.

 

26.06.2017