Збірна Швеції стала чемпіоном світу з хокею.

У фіналі шведи обіграли минулорічних чемпіонів світу й олімпійських чемпіонів – канадців.

Фінальний матч чемпіонату світу з хокею відбувся на «Ланксесс-Арені» у неділю, 21 травня, в німецькому місті Кьольні. Гра була вкрай напруженою.

Перший період завершився з нульовим результатом. У другому періоді рахунок відкрив шведський гравець Віктор Гедман.

Збірній «кленового листа» вдалося відігратися щойно в третьому періоді. На його початку канадці реалізували чисельну перевагу. Шайбу у ворота Генрікові Лундквісту забив Райан О'Райлі, зрівнявши рахунок.

Основний час матчу так і завершився внічию – 1:1. Овертайм теж не визначив переможця – жодна з команд так і не змогла закинути шайби у ворота суперника.

Тож уперше за багато років чемпіона світу довелося визначати серією булітів. І тут уже шведи переконливо обіграли канадців, закинувши дві шайби, а їхні суперники – жодної.

Таким чином збірна Швеції вдесяте за свою історію стала чемпіоном світу з хокею з шайбою. Востаннє перед цим шведи здобували золоті медалі 2013 року. Канада, своєю чергою, якби перемогла, то могла б завоювати чемпіонське звання втретє поспіль.

Раніше того ж дня збірна Росії в матчі за бронзову медаль першості обіграла збірну Фінляндії з рахунком 5:3.

Наступний чемпіонат світу відбудеться у травні 2018 року в Данії.