Вулицю Бандери заасфальтують і зроблять зручною для громадського транспорту.

 

Львів’янам презентували результати проекту «Вулиця для всіх»: проект оновлення вулиці Бандери, у якому брали участь місцеві мешканці, інформує Твоє місто.

 

На вулиці Степана Бандери облаштують дві смуги, якими громадський транспорт їздитиме зі швидкістю 50 кілометрів на годину, велосмуги, пішохідні зони та парковки, які не заважають дорожньому руху.

 

Ознайомитися з ескізним планом вулиці можна за посиланням.

 

«Громадський транспорт тут диктуватиме умови приватному. На проїжджій частині будуть велосмуги. Збережуть майже всі дерева – є кілька місць, де постраждає не більше трьох. Пішохідні зони будуть достатньо широкими, а паркування автомобілів нікому не заважатиме: машини будуть заховані в так званому мертвому просторі, який ніхто не використовує. Всюди застосують принцип мобільності, ніде не буде підвищень, аби маломобільні групи населення могли пересуватись вільно», – розповів директор Інституту просторового розвитку Олег Шмід.

 

Перший квартал вулиці, прилеглий до площі Кропивницького та церкви Святих Ольги та Єлизавети, буде пішохідно-трамвайним. Компенсувати автомобільний рух буде вулиця Тобілевича. На ній створять кільце для автомобільного та громадського транспорту (крім трамваїв), який об’їжджатиме площу Кропивницького. Натомість велосипедний рух цією частиною буде вільним (інший варіант – чітке позначення велодоріжок на цій ділянці).


Візуалізація проекту оновлення вулиці Степана Бандери.

Проміжок між вулицями Митрополита Андрея та Героїв УПА позбудеться «апендиксу» для лівого повороту, який зараз мало використовується: там облаштують кілька паркувальних місць. Велодоріжка проходитиме через зупинки громадського транспорту, але буде відокремленою, тож велосипедисти й пішоходи чітко знатимуть, де чия територія. Велосипедисти повинні будуть чекати, поки транспорт зупиниться, випустить і запустить пасажирів.

 

На перехресті Бандери, Антоновича й Митрополита Андрея влаштують третю трамвайну смугу для трамваїв, що їдуть до центру й повертають на вулицю Київську. Зупинку для них перенесуть трохи далі. Для спрощення перехрестя рух автомобілів ліворуч буде заборонений, натомість створять нове кільце, аби автомобілісти могли рухатися до вокзалу. Від правої поворотної смуги можуть відмовитись, адже вона звужує пішохідний простір та вимагає знищення кількох дерев.

 

На площі біля церкви Магдалини трамвайна колія зміститься до тротуарів. Тут відкривається можливість для додаткової трамвайної смуги. Вона дасть змогу обганяти трамвай чи автобус, які зупинилися. На додатковій території біля церкви буде облаштований громадський простір, до якого ввійде вулиця Професорська. Вузький тротуар біля підпірної стінки стане велосипедною доріжкою, натомість пішоходам запропонують піднятися на пагорб.

 

«Хочемо зробити його таким привабливим, щоби компенсувати незручність підйому вгору», – каже Олег Шмід.

 

З правого боку вулиці велодоріжки не буде, проте велосипедисти зможуть їздити проїжджою частиною, хоч і з порівняно меншим комфортом. Для велосипедистів зроблять розв’язки, аби вони могли розвертатися. Для їхньої зручності також будуть облаштовані ніші, куди вони заїжджатимуть, повертаючи ліворуч, і не перешкоджатимуть тим, хто рухається прямо.

 

Проїжджа частина вулиці Бандери буде заасфальтована.

 

«Зараз на вулиці постелена груба бруківка, яка створює численні вібрації. Ті, своєю чергою, негативно впливають на будинки, історичну забудову й автомобілі. Бруківку ми будемо застосовувати на місцях, де зараз паркуються авто», – говорить Олег Шмід і запевняє, що сучасний асфальт є екологічно безпечним.

17.05.2017