Польські націоналісти створили комітет із демонтажу «бандерівських пам’ятників».

 

У Польщі створили «Суспільний комітет демонтажу бандерівських пам’ятників», що має намір знищити усі монументи воїнам УПА, передає Zaxid.net із посиланням на польські ЗМІ.

 

Комітет створили націонал-патріотичні середовища Польщі, які, зокрема, причетні до демонтажу пам’ятника УПА у Грушовичах поблизу Перемишля, що стався 27 квітня.

 

«Наша головна мета – демонтувати з публічного простору на Підкарпаттю усі нелегальні бандерівські увіковічнення», – заявив Марек Кульпа, голова Комітету і лідер Руху націоналістів на Підкарпаттю.

 

До комітету входить 17 осіб, а підтримують його відомі на Підкарпаттю українофоби: Станіслав Жолкевич із Перемишля, 95-річний капітан війська польського Костянтин Копф, солдат, який під час Другої світової воював на Підкарпаттю проти Червоної армії, гітлерівців та УПА, Роберт Вінницький, голова Руху націоналістів, і війт ґміни Стубно Януш Слабіцький, який дозволив демонтаж пам’ятника у Грушовичах.

 

«Ми готуємось до чергових демонтажів. Думаю, що найближчим часом проведемо два таких знесення пам’ятників. Ми дбаємо про те, щоб все відбулось згідно з законом», – наголосив Марек Кульпа.

 

Після інциденту в Грушовичах Президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову із президентом Польщі Анджеєм Дудою, під час якої той пообіцяв особисто розглянути інцидент із демонтажем українського пам’ятника.

10.05.2017