Квітень: зимно, але мокро

 

 

Колись казали, що яка погода буде на Благовіщення, таку варто чекати й на Великдень. Багато чого нині вже не так, як колись було, але, видко, з цією прикметою ніц ся не змінило: Великодний тиждень почнеться потеплінням, але з середи позимніє і цілу декаду найвища денна температура в Галичині крутитиметься коло 10°C. Тільки під кінець місяця, нам кажуть, студінь і дощі уступають і приходить красна погода, але без пересади — в діапазоні 15—20°C і раз тиждень дощ.

 

 

Інша народна прикмета каже, що найточніший прогноз погоди для нашої локації дають метеоролоґи BBC, а вони на Великдень заповідають власне ті самі 11°C — правда, обіцяють, що свячення пасок і великодня Служба Божа перейдуть без дощів, які, однак,  дошкулятимуть нам на великодні вівторок, четвер та п'ятницю.

 

В обливаний понеділок теж має бути зимно, але без дощу. Дощі прийдуть наступного за ним вівторка, і литиме в нас аж до провідної неділі, від якої обіцяють оту красну погоду.

 

Щодо самої провідної неділі, то в метеоролоґів консенсусу немає — одні страшать холодом (аж до +1°C), знов інші — тішать відносним теплом (17°C).

 

Загалом квітень у нас заповідається зимнішим за середньостатистичний, зате кінець травня і червень має бути вже тепліше, ніж звикло у цю пору, і нетрадиційно сухо.

 

Оглядаючись назад, можна сказати, що синоптики доволі точно передбачали погодні тренди на березень, хоча короткочасних флуктуацій температури спрогнозувати вони не зуміли — ціле щастя, що всі відхилення пішли в плюс. 

 

 

Лишається сподіватися, що й у квітні будуть непередбачувані потепління.

 

 

09.04.2017