Верховна Рада займеться порятунком "Шевченківського гаю".

 

Питання негайного порятунку Музею народної архітектури та побуту ім. Климентія Шептицького у Львові порушили у Верховній Раді України, повідомив депутат Львівської міської ради Валерій Веремчук на своїй сторінці у Facebook.

 

«Проблема "Шевченківського гаю" виходить за межі Львова. Наш колега у парламенті Дмитро Добродомов підтримав ініціативу порятунку унікальних експонатів музею. Сьогодні у ВРУ озвучили його запит до прем’єр-міністра, керівників області із пропозицією долучитися до фінансування реконструкції пам’яток архітектури», – написав Валерій Веремчук.

 

Депутат наголосив, що таких музеїв в Україні – одиниці, а тому порятунок його експонатів має бути не лише справою Львова.

 

«Ми розуміємо, що для проведення всіх необхідних робіт у "Шевченківському гаю" потрібні чималі кошти: ідеться про великий скансен із понад сотнею об’єктів. Таких музеїв у країні – одиниці. Тож допомога із держбюджету буде геть не зайвою. Врешті, з огляду на значення і цінність "Шевченківського гаю", його збереження і розвиток мають стати не лише приватною справою Львова», – зазначив Валерій Веремчук.

 

Як повідомляв Z, з міського бюджету Львова на першочергові роботи в музеї виділять 3 млн грн.

17.03.2017