Напередодні ув’язнення

Хтось любить перевіряти вестибулярний апарат, прогулюючись по карнизу восьмого поверху; комусь цікаво, як відреагує розетка, коли в неї запхати шпильку; а є люди, які емпіричним шляхом хочуть дослідити вплив пенітенціарної системи на організм. Трапляються індивідууми, що за ґрати йти не хочуть, але тюрма має стосовно них свою думку.

 

Орендодавець тижня

 

 

Народні депутати – унікальні створіння, це відомо давно, але ще нікому з них не вдавалося зробити кульбіт, який вчудив мало кому раніше відомий радикал Андрій Артеменко. Після не особливо плідної діяльності в парламенті цей слуга народу вирішив вкласти свою лепту в міжнародну політику. Ініціативи Артеменка стали відомі американській газеті New York Times, а зрештою й усьому світові.

 

Виявилося, що в Артеменка є "План нормалізації відносин між Україною і Росією", який він передав радникові президента США Майклу Флінну. Згідно з цим документом, мали бути скасовані санкції проти РФ, а анексований Крим передали б Кремлю в оренду чи то на 50, чи на 100 років. За це росіяни забиралися разом із зброєю зі Сходу України і на наших теренах мав би настати мир і спокій.

 

Абсурдність ситуації вартувала Флінну статусу, Артеменка ж лише вигнали з фракції. Здавалося б, поки що народним депутатом мають зайнятися компетентні органи, але справа виявилася більш складною. Служба безпеки відповідні розмови з ініціативним чоловіком веде – проте можливо, що у найближчому часі Артеменком зацікавляться медики, бо тільки люди в білих халатах можуть дати адекватну оцінку потоку свідомості цього громадянина.

 

"У 1920 році Росія отримала кредит у розмірі 50 мільйонів доларів від уряду США. Забезпеченням по цьому кредиту була територія Криму. За договором півострів має перейти США, якщо не буде погашений кредит і не будуть сплачені відсотки за кредитом. У 1954 році настав час погашення отриманої суми. Існував проект під назвою Нова Каліфорнія. Друзі, якщо хтось не знає, Нова Каліфорнія – це територія Криму. Переконаний, що Крим був переданий Україні, щоби зберегти цю територію за Радянським Союзом. Переконаний, що Крим був переданий Україні в статусі автономної республіки саме для того, щоб уникнути розрахунку за кредитом", – заявив Артеменко.

 

І якщо його попередні дії "тягнули" на кримінальне провадження, то тепер справа пахне діагнозом.

 

Візит тижня

 

 

Невгамовна Надія Савченко не втомлюється додавати роботи все тій же СБУ. Для подальшої експлуатації своєї ексклюзивної теми звільнення заручників з окупованих територій, тепер вона поїхала за лінію фронту, де мала зустрічі з лідерами терористів.

 

Народним депутатам дозволено багато чого, але позавчорашня бранка Кремля остаточно вирішила, що їй можна все без винятку. В компанії терористів Савченко відвідала полонених, сказала кілька слів «на камеру» і повернулася в місце постійної дислокації.

 

Поїздка Надії до Донецька зворохобила спільноту, а народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Тетяна Ричкова долила олії в вогонь інформацією про те, що Савченко буцім підбурювала українських військовослужбовців залишити позиції в зоні АТО та їхати «скидати злочинну владу».

 

В СБУ кажуть, що чекають мандрівницю на бесіду, але коли то станеться і які результати матиме діалог, у сценарії цієї п’єси поки що не конкретизується.

 

Олігарх тижня

 

 

Якщо між олігархами існує солідарність, то Павлові Лазаренкові пасувало б зв’язатися з Дмитром Фірташем і дати консультацію про те, як поводитися в американській в’язниці. Шанси вдягнути помаранчевий комбінезон у Дмитра Васильовича зросли після того, як австрійська Феміда згадала про його існування і вирішила взяти мільярдера під варту, аби потім екстрагувати в Сполучені Штати або Іспанію, правосуддя якої також має претензії до любителя корисних копалин і баскетболу.

 

Американці хочуть посадити його за хабарі індусам для отримання дозволів на розробку родовищ титану в Індії (для судочинства США кордони і підданство – терміни дуже умовні), а іспанці – за відмивання грошей.

 

За ґратами Фірташ повноцінно так поки що й не посидів, і готовий захищати свою свободу надалі.

 

"Перебуваючи на волі, я зможу побудувати подальший якісний захист. Все, що відбувалося з вівторка – одне затримання, інше затримання, – це нікому не залишило сумнівів щодо того, що це політичне переслідування», – заявив Фірташ. Люди з доброю пам’яттю пригадали, що свого часу щось подібне говорив Лазаренко.

 

Викрадення тижня

 

 

Можливо, історія зникнення з інформаційного простору народного депутата Олексія Гончаренка мала додати пікантності сірим будням існування української влади, але в результаті детектив переріс у фарс. За ідеєю авторів дійства, зловмисники викрадали нардепа, погрожували вибрати йому очі й поламати ноги. Операція по затриманню садистів вкрита тяжким мороком, а головний герой каже, що деталями не ділився навіть з дружиною.

 

Секретність подій дала очікуваний результат – правоохоронці затримали бандитів. "Це була дуже серйозна спецоперація, безпрецедентна в Україні, виконана на найвищому рівні – там задокументовано все: як вони замовляли, як вони планували, все записано, зокрема телефонні розмови і сам момент, коли там замість мене був співробітник СБУ моєї статури, коли вони вже до нього прийшли з цією кислотою, з цими засобами, щоби вчинити цю розправу", – чи то хвалився, чи то бідкався Гончаренко.

 

Те, що деякі колеги "викраденого" хихотіли при згадці про подію і соленізанта, залишиться на їхньому сумлінні.

 

27.02.2017