Перші вибори: Тернопілля

На Тернопіллі вперше обирають нове керівництво в 10 об'єднаних громадах. Мешканці Борщівської ОТГ скористалися своїм правом на волевиявлення 11 грудня. А вже 18 грудня вибори відбудуться у решті дев'яти нових громадах. Голів та депутатів рад обиратимуть у Трибухівській, Більче-Золотецькій, Коцюбинській, Вишнівецькій, Чернихівецькій, Гримайлівській, Залозецькій, Борсуківській та Великодедеркальській ОТГ.

 

Незаконна аґітація у день виборів до Борщівської тергромади

 

В області, яка є лідером за темпами створення об'єднаних громад, виборчі перегони йдуть доволі спокійно. Вочевидь, дається взнаки те, що у райцентрах, окрім районок і пари інтернет-видань, які ще й не завжди реґулярно оновлюють інформацію, немає ЗМІ, які б з радістю «роздували» скандали. А вийти на обласний рівень зі своїми проблемами вдалося не всім. З іншого боку, зважаючи на фреквенцію у Борщівській громаді — 45,2 %, можна говорити про певний рівень байдужості до обрання нової влади. Найбільшу активність на виборах виявили новоутворені політичні сили, які дотепер не мали своїх депутатів у представницьких органах. А ось політичні «старожили» намагалися міцніше закріпитися на нових територіях.

 

Справжні виборчі перегони тривають у Вишнівецькій селищній громаді. Тут на посаду селищного голови претендують троє кандидатів від партій (Блок Петра Порошенка «Солідарність», ВО «Батьківщина», «Добрий самарянин») та один самовисуванець. Для них у містечку навіть організували публічні дебати. Однак поки одні обіцяють зміни, відомий аграрій краю вже їх робить під час передвиборчої кампанії. Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала факт публічного вручення подарунків під час зустрічі Володимира Кравця, кандидата на посаду Вишнівецького селищного голови від політичної партії «Добрий самарянин», з колективом поліклінічного відділення Вишнівецької комунальної лікарні. Зустріч відбулася в актовому залі того ж таки лікувального закладу, йдеться в повідомлення ОПОРИ. Володимир Кравець презентував перед присутніми свою передвиборчу програму; уточнив, що його прізвище у виборчому бюлетені стоїть під третім номером, і на завершення заходу подарував лікарні медичне обладнання. Спостерігачі звернулися з відповідною заявою про порушення виборчого законодавства до правоохоронців.

 

Тепер про попередні результати виборів у Борщівській ОТГ. До складу громади входять 8 сіл та власне Борщів. На посаду міського голови претендували 8 кандидатів — 2 самовисуванці і 6 представників політичних сил. За мандати депутатів Борщівської міської громади змагалися аж 287 кандидатів. Це практично 11 охочих на одне місце від 12 партій.

 

За попередніми результатами підрахунку голосів перемогу на виборах голови Борщівської міської ради об'єднаної територіальної громади здобув представник «Батьківщини» Іван Кобилянський. Його підтримали близько 27,8 % виборців з-поміж тих, що взяли участь у голосуванні. Наразі Кобилянський працює на посаді голови Борщівської районної ради. Друге місце здобув представник «Самопомочі» Володимир Чугаєвський з результатом 19,3 %. Висуванець від провладної партії БПП Віктор Голубець лише на третій позиції — 15,9 %.
 

Подібні результати і на виборах депутатів громади. За попередніми даними у Борщівську об'єднану громаду проходять 8 партій. Поряд з «Батьківщиною» (20,8 %), Блоком Петра Порошенка (13,7 %), ВО «Свобода» (8,4 %) вдалося набрати голосів і «Самопомічі» (15,8 %), Радикальній партії Олега Ляшка (8,3 %), «Народному контролю» (5,8 %), «ДемАльянсу» (7,3 %) та УКРОПу (5 %).

 

«Значних порушень під час виборів на Борщівщині не було зафіксовано, — розповів спостерігач Андрій Мартишко. — Найтиповіші — через недбальство у населених пунктах залишилася зовнішня аґітація на слупах і парканах. Були спроби видачі бюлетнів без паспорта, але їм вдалося запобігти. Також був зафіксований факт, що люди могли проголосувати вдома без надання медичних довідок, які б засвідчили, що вони не можуть самостійно прийти на дільниці. А ще наших спостеріачів не допустили на підготовче засідання однієї ДВК».

 

Вже найближчим часом у Борщові оголосять офіційні результати виборів, а представники політичних сил роблять перші висновки щодо підсумків своєї роботи під час цієї виборчої кампанії і готуються до недільного голосування.

 

14.12.2016