«Солодка Даруся» Ростислава Держипільського їде в Європу.

 

Артисти Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка сьогодні, 6 грудня, вирушили у закордонне міні-турне з виставою «Солодка Даруся» за мотивами одноіменного роману Марії Матіос, інформує Радіо Свобода.

 

8 грудня виставу покажуть у Мюнхені, 11 грудня – у Римі. Напередодні, 10 грудня у Римі буде також творча зустріч з читачами української письменниці, лауреата Шевченківської премії Марії Матіос, яка їде разом з артистами.

 

«Це промоція української культури за кордоном, ця вистава є візитівкою не лише нашого театру, але й нашої нації», – прокоментував директор театру, режисер Ростислав Держипільський.

 

Виставу побачать насамперед українці, які зараз живуть і працюють в Німеччині та Італії. Міні-турне артистів фінансово підтримали Львівська та Івано-Франківська обласна держадміністрації.

 

Прем’єра вистави «Солодка Даруся» відбулася у листопаді 2008 року. Це була дипломна робота випускників Інституту мистецтв Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, а для Ростислава Держипільського – перша режисерська робота. За ці роки було понад двісті показів «Солодкої Дарусі», зокрема в Польщі, Канаді, США.

 

Постановка була номінована на Шевченківську премію.

06.12.2016