Торік о цій порі мали ми гарну погоду — було ясно і сонячно, нічні заморозки не псули днів, коли повітря прогрівалося до +15°C. Цього року справжні осінні холоди підступилися до Галичини набагато швидше. Синоптики прогнозують, що нарікатимемо на дощ і зимну погоду ще тижні зо два, а вже з 13 листопада матимемо сніг і мороз.

 

 

Хмари дошкуляють тим більше, що стрімко скорочується світловий день. Завтра, 3 листопада, Сонце зійде аж чверть на восьму ранку, а зайде вже перед 17:00. На кінець місяця, 30 листопада, схід зсунеться на цілу годину: розвиднюватися почне щойно о 8:05, а темнітиме о 16:20. Й погода усі ці дні тішити нас, галичан, здається, наміру не має.

 

Отже. Згідно з прогнозами гідрометеоцентрів на найближчі 10 днів, в усій Галичині буде мокро, дощі не йтимуть лише кілька днів, але сонце на небі все одно заступатимуть важкі хмари. До 9 листопада температура повітря трішки зростатиме — з +4°C до +9–11°C вдень і від -2°C до +3°C вночі. А вже з 10 листопада знову позимніє — температура опуститься до +4–5°C вдень і невеличких заморозків уночі.

 

Вже 13 листопада почнуться денні морози. Цього дня обіцяють -3°C у Львові, -1–2°C у Тернополі та Івано-Франківську. Скрізь падатиме сніг.

 

На коротко стане тепліше 15 та 16 листопада: +1°C — +3°C в усій Галичині і замість снігу знову задощить.

 

Від 17 до 21 листопада зима візьметься за нас серйозно. На ці дні прогнозують сильне похолодання — аж до -9°C вдень і -15°C вночі.

 

А 22 листопада почнеться потепління, стовпчики термометрів скочать спершу на позначки +3°C, а до кінця місяця покажуть +7°C. І з неба знову падатиме дощ.

 

Ще більш довгострокові прогнози пророчать нам зиму з невеликими відхиленнями від середньостатичних температур. Наприкінці першої і другої декад грудня кількаденні зменшення температури досягнуть показників, що на 3–4 °C нижчі багаторічної норми, а на початку другої декади січня, навпаки, буде на 2–4 °C тепліше, якщо порівнювати з узвичаєною нормою. Решта днів грудня та січня за температурою повітря впишуться у середні показники для цієї пори року.

 

Як добре вдаються синоптикам довгострокові прогнози, бачимо з того, що вони обіцяли на жовтень і якою реально була синоптична ситуація.

 

 

 

02.11.2016