НАЗК оштрафує тих, хто запізнився з е-деклараціями.

 

Заступник голови Національної аґенції з питань запобігання корупції Руслан Радецький поінформував, що особи, котрі не встигли у встановлені законом терміни подати свою електронну декларацію, муситимуть сплатити штраф розміром у 850-1700 грн.

 

Про це Радецький повідомив на прес-конференції на тему підсумків "першої хвилі" електронного декларування, інформує телеканал "112-Україна".

 

"Несвоєчасне подання – це тоді, коли дедлайн завершився, а особа не подала, тоді наступає відповідальність. А недостовірні відомості – це коли особа зазначає про майно 138-345 тис. грн., то наступає адміністративний штраф; стягується 17-43 тис. грн. Недостовірні відомості про майно – [коли] більше 345 тис. грн., наступає кримінальна відповідальність; штраф 43-51 тис. грн. або позбавлення волі до 2 років. Тут треба [довести], що був умисел, що суб’єкт декларування умисно не надав цю інформацію в е-декларації", – пояснив Радецький.

 

"За несвоєчасну декларацію без поважних причин – тягне за собою накладення штрафу у 50-100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, це 850-1700 грн.", – зазначив заступник голови НАЗК.

 

Радецький підкреслив, що кримінальна відповідальність настає у випадку значного розходження. Розслідування буде компетенцією Національного антикорупційного бюро.

 

"Кримінальна відповідальність настає від штрафу 43-51 тис. грн. або позбавлення волі. Це в тому випадку, якщо поріг більше 345 тис. грн. НАЗК буде здійснювати підготовку припису, і ці документи будуть направлятися до НАБУ для відкриття кримінального провадження та здійснення досудового розслідування. НАЗК є превентивним органом і на нього покладаються повноваження здійснювати адміністративну відповідальність і притягувати до адміністративної відповідальності, це штраф", – прокоментував Радецький.

 

Заступник голови НАЗК, підбиваючи підсумки "першої хвилі" кампанії, заявив: "Можу з усією впевненістю сказати, що е-декларування відбулося".

 

Станом на 24:00 30 жовтня у системі було понад 103 тис. декларацій: від народних депутатів – 413 звіти, державних службовців категорій "А" і "Б" – 92709 декларацій, представників місцевого самоврядування – 30322, суддів – 734, прокурорів – 877, Кабінету міністрів України – 79.

 

За словами Радецького, з числа народних депутатів декларації не подали В'ячеслав Богуслаєв, Анатолій Гіршфельд, Ігор Шкіря, Юрій Шухевич, Олександр Онищенко, Сергій Клюєв.

 

Голова фракції Радикальної партії Олег Ляшко заявив, що причиною неподання декларації Шухевичем, імовірно, є стан здоров'я пана Юрія.

 

Про Богуслаєва та Гіршфельда прес-служба групи "Воля народу" повідомила, що депутати не змогли вчасно подати декларацію через збої у системі. Офіс цієї групи запевняє, що нардепи чемно сплатять штраф.

 

Пасивність Онищенка та Клюєва пояснюється тим, що ці депутати наразі переховуються від українського правосуддя.

 

Тим часом генеральний прокурор Юрій Луценко нагадав, що особи, котрі не просто спізняться з деклараціями, а свідомо відмовляться звітуватися, постануть і перед кримінальною відповідальністю (від 150 до 240 годин громадських робіт або ж позбавлення волі до 2 років з позбавленням права обіймати посади терміном до 3 років).

 

31.10.2016