Міністерство закордонних справ України спростовує звинувачення про заборону показу в Києві скандального польського фільму "Волинь" і заявляє, що демонстрацію стрічки режисера Войцєха Смажовського перенесли на пізніший термін.

 

Про це заявила речниця МЗС Мар'яна Беца у коментарі для аґенції "Укрінформ".

 

"Показ фільму "Волинь" за взаємною згодою перенесено на більш пізній період. Дата показу буде визначатися у двосторонньому форматі", – сказала Беца.

 

Спікер зовнішньополітичного відомства заявила, що МЗС не забороняло фільм, а рекомендувало Польському інституту в Києві перенести презентацію, в інституті з цим погодилися і скасували анонсований раніше захід.

 

У понеділок в обід директор Польського інституту в Києві Ева Фіґель повідомила про те, що спеціальний показ фільму "Волинь" у столиці не відбудеться. У заході мав узяти участь і режисер кінофільму Войцех Смажовський.

 

Ева Фіґель розповіла у коментарі польській аґенції PAP, що ініціатором скасування заходу було Міністерство закордонних справ України, яке надіслало листа з "наполегливим проханням" відмовитися від презентації.

 

"Щось подібне трапилося вперше. Я здивована, що художня стрічка викликає аж такі емоції, тим більше, що українська сторона втрачає можливість ознайомитися з самим фільмом", – заявила пані Фіґель.

 

МЗС пояснило у своєму листі, що потреба в скасуванні сеансу пов'язана з міркуваннями правопорядку.

 

17.10.2016