Юрко ТИМЧУК

Без несподіванок життя було б подібне на безалкогольне весілля, де ніби і молоді присутні, і музика грає, і дурощів власних без горілки вистачає, але бракує атракції.

 

Європа тижня

 

 

В Україні склався штамп про політичне безсилля Старого Світу — летальну зброю нам не дають, санкції проти Росії хочуть скасувати. Згідно з цим шаблоном, Європа жує шмарклі, а не говорить з аґресором чоловічою мовою. Тепер стереотип мусить змінитися, бо під час сесії Парламентської асамблеї Ради Європи росіяни, як сказав би Лесь Подерв'янський, «скуштували …», зрештою, обійдемося політкоректним «хапнули облизня».

 

«Ми досягли всіх найважливіших згадок у двох резолюціях щодо України, а саме: продовження санкцій проти РФ до відновлення повного суверенітету України, засудження незаконних виборів у Криму і заборони Меджлісу, відмовитися від заклику прийняти РФ в Асамблеї, незважаючи ні на що, звільнити в'язнів і ще багато чого. Навіть у назві замінили "конфлікт в Україні" на "російську аґресію в Україні"», — написав у Facebook голова постійної делеґації Верховної Ради України в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

 

Що на європейській асамблеї в нас можуть бути проблеми, віщував виступ президента ПАРЄ Педро Аґрамунта, який виступив за повернення до пленарної зали російської делеґації. Великодушність іспанця не здобула підтримки його колеґ, і реакція на подію президента Порошенка закономірна: «Це є спільна перемога української дипломатії, депутатів Верховної Ради України та проукраїнської міжнародної коаліції».

 

Партія тижня

 

 

На базі Громадянського корпусу «Азов» перейменуванням партій «Громадянський рух «Чесні справи» і «Патріот України» утворилася політична партія «Національний корпус».

 

Нічого дивного у створенні нової політичної структури нема — робити це досі модно, а донедавна було ще й фінансово вигідно. Тому партій в країні зареєстровано щось близько трьох сотень, а довіра до них є мінімальною.

 

Трохи несподівано, що «Нацкорпус» вже задекларував свою приналежність до правого політичного спектру, який щільно зайняла «Свобода». Щоправда, ця одна з найстаріших в країні партій, побувши у Верховній Раді, продемонструвала все, що вона може, і її електорат залишився розчарованим.

 

Очевидно, «новачки» прагнутимуть привабити тих, хто розлюбив команду Тягнибока, і закликати у лави своїх симпатиків український феномен з назвою «російськомовні українські націоналісти». У планах партії є також відновлення ядерного статусу України, повернення в дію смертної кари і націоналізація неправедно приватизованих підприємств. От в останньому напрямку спостерігати за «Корпусом» буде надзвичайно цікаво, і несподіванки тут майже ґарантовані.

 

Школа тижня

 

 

В історії зі школою, яка завалилася в місті Василькові (Київська область), навіть найзапекліший атеїст повірить в ангелів-охоронців. Тільки втручанням вищих сил можна пояснити те, що можлива трагедія закінчилася просто великим переляком. Впали три поверхи фасадної стіни, але з півтисячі дітисьок мінімально постраждав тільки один хлопчик, якого в рейваху притисло шафою.

 

«Розбір польотів» ще триває, і його результати можуть принести несподіванки. Спочатку віце-прем'єр-міністр — міністр реґіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко заявив, що спричинити аварію в школі міг старий фундамент або розміщена поруч дощова каналізація. Потім заступник міністра освіти і науки Павло Хобзей повідомив, що «стіна, яка завалилася, на якій стояли плити, вона взагалі була збудована в одну цеглу. Це є зовнішня стіна, як вона простояла стільки років — це знак питання».

 

Версії озвучили не спеціалісти з надзвичайних ситуацій, а всезнаючі чиновники високого ранґу. Зубко після інциденту доручив перевірити всі школи, збудовані в Україні до 1980 року. Якщо перевірку зроблять, як годиться, то її результати збудять ще більше здивувань.

 

Труп тижня


 

Іноді фразеологізм «мочіть в сортірах» артистично інтерпретується і терориста ліквідовують не безпосередньо в закладі для справляння природних потреб, а в ліфті. Ніхто не буде сперечатися, що пенал з металу і пластику, який їздить між поверхами, нерідко використовують, аби справити малу потребу, а якщо дуже треба, то і велику. Виконавці ліквідації (вмерти може тільки людина або якась жива істота, терористів ліквідують) підійшли до своєї справи з фантазією і втілили старе гасло на пункті Павлова-Мотороли.

 

Тип, який хизувався, що сам розстріляв у Донецьку 15 полонених, розлетівся на кавалки в підйомнику і поповнив собою список раптово згаслих героїв Новоросії. У цьому переліку є Бєднов-Бетмен — «міністр внутрішніх справ ЛНР» (розстріляли у броньованому мікроавтобусі, який перетворився під час атентату на туалет); утилізовані за непотрібністю також луганські Дрьомов, Вагнер і Мозговий; місяць тому під Москвою наробили дзюрок в міліціонері-зраднику Жиліну.

 

Список має збільшуватися, а там і до автора згаданого фразеологізму черга дійде.

 

17.10.2016