Орден єзуїтів вперше очолить не європеєць.

На Генеральній конґреґації в Римі у п'ятницю, 14 жовтня, один з найбільших і найвпливовіших орденів Католицької Церкви обрав своїм наступним генералом отця Артуро Сосу Абаскаля з Венесуели.

 

 

Попередній генерал ордену – іспанець Адольфо Ніколас – 3 жовтня попросив про абдикацію з огляду на поганий станом здоров'я і похилий вік.

 

Обранню Абаскаля передували чотири дні нарад між старшими членами ордену. В єзуїтській традиції цей процес називається murmuratio, тобто «перешіптування», повідомило Radio Vaticana. Щоб стати обраним генералом ордену, священик має отримати не менше 50 відсотків голосів конґреґації плюс один голос.

 

У 36-й за ліком конґреґації єзуїтів у Римі, яка почалася 2 жовтня, брали участь 215 священиків.

 

На думку деяких спостерігачів, обрання священика-латиноамериканця головою ордену відображає тенденцію – Католицька Церква чимраз частіше шукає лідерів за межами Європи. Нагадаємо, що чинний Папа Римський Франціск – перший єзуїт і перший латиноамериканець на Святому Престолі.

 

Отож Артуро Соса стане 31-м генералом Ордену єзуїтів. У своєму виступі зразу після обрання він зазначив: «Скажу щиро, я був дуже заскочений, що обрали саме мене. Я намагатимуся виправдати довіру. Водночас я відчуваю, що потребуватиму досить великої допомоги. Це є для мене великим викликом. Я довіряю моїм побратимам, вони – чудові люди. Ми маємо чітко встановити актуальні завдання нашої майбутньої діяльності. Я не зможу зробити це сам, ми маємо діяти спільно».

 

Артуро Марселіно Соса Абаскаль народився 12 листопада 1948 року в Каракасі, Венесуела. Вступив до Ордену єзуїтів 1966 року, а 30 липня 1977 року був висвячений на священика. Отримав ліценціат з філософії в Католицькому університеті ім. Андреса Бельйо (1972) і докторат з політології в Центральному університеті Венесуели.

 

Протягом 1996–2004 років Артуро Соса був провінційним настоятелем єзуїтів у Венесуелі. На 35-й Генеральній конґреґації єзуїтів у 2008 році його обрали генеральним консультором головного настоятеля Товариства Ісуса в Римі о. Адольфо Ніколаса. У 2014 році Артуро Соса увійшов до Генеральної курії як делеґат генерала для міжпровінційних домів і праць Товариства Ісуса в Римі. Ці інституції підпорядковуються безпосередньо генеральному настоятелю єзуїтів. Серед них: Папський григоріанський університет, Папський Біблійний Інститут, Папський східний інститут, Ватиканська обсерваторія та багато міжнародних коледжів і резиденцій.

14.10.2016