У Німеччині розпочато розслідування проти двох десятків міжнародних банків.

Фінансові відомства землі Північний Райн-Вестфалія підозрюють їх в податкових махінаціях.

 

 

Перший канал німецького телебачення ARD повідомив, що мова йде, зокрема, про такі фінансові велетні, як JP Morgan, UBS, Morgan Stanley, BNP Paribas, Barclays і HSBC. Банки та їхні ділові партнери підозрюються, наприклад, в тому, що повернення з податку на прибуток з капіталу, сплаченого один раз, вони оформляли неодноразово (так звані угоди Cum-ex).

 

Відповідні розслідування ініціювало фінансове відомство з податкових кримінальних справ та розслідування порушень податкового законодавства в німецькому Гаґені. Потім аналогічні розслідування розпочалися в інших містах Північного Райну-Вестфалії.

 

Зараз існують лише приблизні оцінки того, який збиток завдано федеральному та земельним бюджетам від таких махінацій. На думку експертів, податкові втрати перевищують десять мільярдів євро.

 

У слідчих виникли підозри щодо низки фінансових інститутів, після того, як у їхнє розпорядження потрапив CD -диск, який містить назви понад 100 німецьких і міжнародних банків і «цінні вказівки», як знаходити лакуни у фінансовому законодавстві Німеччини.

26.09.2016