Депутати б’ють на сполох, бо місто може провалитись під землю.

 

Депутати Борислава вимагають від прокурора області Юрія Квятківського вжити заходів щодо недопущення вибухів у місті у зв’язку з припиненням видобутку нафти. На вулицях та городах утворюються провалля, а нафта виходить на поверхню, ідеться у зверненні депутатів, оприлюдненому на сайті міськради.

 

«Борислав – єдине місто, яке розташоване на нафтовому родовищі. Нещадна його експлуатація в ХІХ та ХХ століттях не могла минути даром. Нині Борислав розташований на двадцяти тисячах так званих шурфів і копанок і у будь-яку мить може провалитися крізь землю.

 

Раніше шурфи й копанки копали вручну, видобували з них нафту, потім ці отвори засипали, але небезпека проваль залишилася й досі. Періодично ми це спостерігаємо й тепер. Глибокі прірви несподівано утворюються навіть у центральній частині міста – на вулиці Шевченка, на городах у людей. Місцями нафта неконтрольовано виходить на поверхню, попадає в гирло річки Тисмениця та в колодязі і поверхневі води.

 

За 160 років видобутку нафти у Бориславі теперішня ситуація є найгіршою», – ідеться у зверненні.

 

Деутати зазначають, що у Бориславі є будинок, який стоїть на «пороховій бочці»: нафта витікає просто з підвалів 4-поверхового житлового будинку по вул.Чорновола. У 60-х роках минулого століття тут, перевиконуючи план, будували житло для газовиків. Про те, що за часів Австро-Угорщини тут була копанка, будівельники промовчали.

 

Ще у 2012 році у Бориславі сталось два викиди нафти: 16 липня нафта потрапила у водопровідну мережу, в пошкоджений водогін, в помешканнях вийшла з ладу побутова техніка – водонагрівні котли, пральні машини, бо замість води по трубах текла нафта.

 

«Якщо не вирішувати цієї проблеми зараз, то у будь-який момент може повторитися катастрофа 1972 року. Тоді вибух газу у Бориславі зруйнував двоповерховий будинок, загинуло дев’ятеро людей.

 

Схожа ситуація чи не в більшості будинків центральної частини Борислава. Саме цей газ є причиною багатьох захворювань у місті.

 

Уже 25 років показник онкозахворюваності у Бориславі є одним з найвищих у Львівській області. Улітку, коли спека сягає 30 градусів, ми просто не маємо чим дихати: випаровується нафта», – наголошують депутати.

 

Відповідно до наказу начальника НГВУ «Бориславнафтогаз» від 5 березня 2016 року № 150,  зупинено видобуток нафти зі свердловин в м.Бориславі та смт Східниця «у зв’язку з економічною неефективністю»: 126 у м.Бориславі, 44 – смт Східниця, желонкових свердловин – 23 Бориславського родовища, 73 – Східницького родовища.

 

Депутати просять прокурора області вжити заходів для запуску свердловин, аби зменшити рівень загазованості в місті.

31.08.2016