Представник українського омбудсмена з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Аксана Філіпішина висловила обурення спробою виселити ромську спільноту з села Лощинівка на Одещині, де напередодні брутально вбито 9-річну дівчинку, наголосивши, що будь-яка дискримінація за ознакою етнічного походження при реалізації прав і свобод людини є неприпустимою.

 

Про це йдеться в листі правозахисниці на адресу керманича Одеської обласної державної адміністрації та Лощинівського сільського голови.

 

Представник уповноваженого Верховної Ради звернулася до посадовців з вимогою вжити всіх можливих заходів для врегулювання міжнаціонального конфлікту з дотриманням принципу недискримінації.

 

Офіс омбудсмена нагадує, що 28 серпня 2016 року місцеві мешканці, отримавши інформацію про те, що роми підозрюються у вчиненні умисного вбивства малолітньої особи, здійснили самосуд над усіма представниками ромської громади села: залякували їх, розгромили їхні будинки, намагалися самочинно виселити з території села.

 

"Замість того, аби вжити заходів для врегулювання конфлікту, Лощинівська сільська рада прийняла незаконне рішення про виселення ромів із села, яке порушує право на свободу пересування та вільний вибір місця проживання ромів, а також встановлює пряму дискримінацію за ознакою етнічного (національного) походження", – трактує пані Філіпішина.

 

Правозахисники зазначають, що, згідно зі статтею 5 Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, держави-учасниці зобов’язуються заборонити і ліквідувати расову дискримінацію в усіх її формах і забезпечити рівноправність кожної людини перед законом, без розрізнення раси, кольору шкіри, національного або етнічного походження, особливо щодо здійснення права на свободу пересування і проживання в межах держави.

 

29.08.2016