Міністерство регіонального розвитку сьогодні, 4 серпня, розглянуло і підтримало проект рекультивації сміттєзвалища та будівництва сміттєпереробного заводу, повідомив народний депутат фракції «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Кіраль, інформує Zaxid.net.

 

«Сьогодні відбулася зустріч координаційного комітету «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України» між Україною та Європейським інвестиційним банком, на якому прийняли рішення підтримати і рекомендувати проект Львова до другого туру. Другий тур – це оцінка фінансової спроможності позичальника. Саме під час цього туру буде визначена сума на будівництво заводу та рекультивації», – розповів Сергій Кіраль.

 

Міністерство фінансів має 20 днів для проведення оцінки фінансової спроможності міста-позичальника.

 

«Після проведення оцінки ми будемо знати, на яку суму можемо розраховувати, а тоді відразу запросимо представників інвестиційного банку та профільних інженерів для того, аби визначити послідовність робіт у рамках цього проекту», – розповіла керівник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР Ольга Сивак.

 

У липні Львівська міська рада подала заявку до Мінрегіонбуду для участі у програмі розвитку муніципальної інфраструктури. Участь міста у цій програмі дозволить отримати кредит Європейського інвестиційного банку на побудову сміттєпереробного заводу та рекультивацію Грибовицького сміттєзвалища, на що загалом потрібно близько 40 млн євро.

 

ЄІБ надає кредит на 25 років під 1,5% річних. Після того, як угоду підпишуть, місто вибере ділянку під будівництво сміттєпереробного заводу. Розпорядником та отримувачем майбутнього проекту буде ЛКП «Львівспецкомунтранс».

04.08.2016