У четвер, п’ятого травня, він оголосив про своє рішення одночасно піти у відставку зі своєї посади і зрезиґнувати з лідерства урядової Партії справедливості і розвитку.
За словами Давутоґлу, він вирішив не висувати свою кандидатуру на чергових виборах глави партії, які пройдуть на її з'їзді 22 травня. Таке рішення прем'єр ухвалив за підсумками переговорів з впливовими членами виконкому партії – повідомило видання Tagesspiegel.
Давутоґлу пояснив: «Я дійшов висновку, що для єдності партії і стабільності в ній буде корисною зміна лідера». Водночас він зазначив, що вважає успішною свою роботу на чолі уряду, яка «припадала на важкий період у житті країни».
Раніше повідомлялося, що між прем’єр-міністром і президентом країни Реджепом Таїпом Ердоґаном вже давно існують тертя, навіть попри те, що останній після обрання президентом сам оголосив Давутоґлу своїм наступником на посаді лідера Партії справедливості і розвитку.
Однак пізніше Давутоґлу став висловлювати незгоду з політикою Ердоґана. Особливої критики прем’єра зазнали намагання президента поміняти парламентську систему управління країною на президентську, тобто максимально розширити президентські повноваження, а прем'єр-міністрові відвести другорядну роль.
Очікується, що нового лідера урядової партії і главу кабінету міністрів буде обрано на позачерговому з'їзді наприкінці травня. Серед фаворитів на місце нового прем'єра експерти називають міністр енергетики Берата Албайрака – зятя чинного президента Ердоґана. Також як імовірного претендента називають міністра транспорту Біна Їлдирима.
05.05.2016