Корпорація Roshen, засновником якої є Петро Порошенко, перейшла у траст у січні 2016 року, і наразі президент не має стосунку до операційної діяльності цього активу, діяльності навколо цього активу, а також до процесів його продажу.
Про це заявив Макар Пасенюк – керуючий директор ICU, що є фінансовим радником Петра Порошенка, інформує аґенція УНІАН.
"На сьогодні договір трасту було підписано, актив Roshen було передано і процес у цій частині було закінчено", – повідомив Пасенюк. "Договір безстроковий, і його дія не прив'язана до строків. Він прив'язаний до займаної посади президента", – пояснив представник ICU.
Пасенюк додав, що траст виявився єдино можливим інструментом, котрий дозволяє главі держави передати належні йому активи в управління або ж для подальшого продажу. "Президент після ухвалення рішення про продаж і передачу у траст не брав участі в процесах із активом. Дії були реалізовані групою винайнятих юристів, включаючи компанію ICU і юридичну компанію Avellum", – зазначила довірена особа Порошенка.
Пасенюк наголосив, що українське законодавство не дозволяє створити структуру трасту, уособлену в договорі про управління. "І тому ухвалили рішення створити більш зрозумілу структуру. Для реалізації механізму передачі в траст були зареєстровані кілька компаній, у тому числі офшорна компанія Prime Аssets Partners Ltd на Британських Віргінських Островах. Це поширена схема, яку використовують у світі", – додав Пасенюк.
Старший юрист компанії Avellum Вадим Медведєв додав, що офшорна компанія була з принципових міркувань зареєстрована на президента. "Компанія була принципово організована на ім'я Порошенка, щоб це не виглядало приховуванням активів. Ця компанія не сприяє ухиленню від податків або декларування. Ця структура побудована за принципом прозорості", – додав Медведєв.
04.04.2016